Facebook ka shkruar mesazhe të fshehta brenda Oculus Touch
Ndër mesazhet e fshehura ishte edhe "Big Brother po ju vëzhgon" Në një seri tweet-esh të premten në drekë, bashkëthemeluesi i Oculus Nate Mitchell zbuloi se Facebook aksidentalisht kishte përfshirë disa mesazhe "qesharake" në pjesët e brendshme të dhjetra mijërave…
Oculus Rift S është pranë me inside-out tracking dhe një çmim prej $399
Oculus ka njoftuar headset-in e ri Rift S VR, një paisje e realitetit virtual e bazuar në PC që lë pas nevojën e sensorëve të jashtëm përmes teknologjisë tracking të Oculus Insight. Krahas faktit që është tërësisht backwards compatible dhe…