Tag: nvidia geforce

Tashmë mund të luani 4K dhe 120FPS në Nvidia GeForce Now
Nvidia GeForce Now ofron cloud gaming për përdoruesit e saj në platforma të ndryshme si PC, Mac dhe pajisjet mobile dhe së fundmi një përmirësim i fundit iu ofron lojtarëve mundësinë që të luajnë 4K ose 120FPS. Para këtij përmirësimi,…
Nvidia ul çmimet për disa nga GPU RTX 30
Pas më shumë se një viti zhgënjimesh, me entuziastët dhe lojtarët e PC që përpiqen të blejnë produkte të reja Nvidia ose AMD pa pasur nevojë të paguajnë shumë para mbi MSRP, duket sikur tregu ka filluar të stabilizohet. Çmimet…
RTX 3090 Ti lançohet më 29 Mars së bashku me review
Thashethemet nga forumet Chiphell ishin të vërteta. NVIDIA tani po planifikon të prezantojë dhe lançojë RTX 3090 Ti më 29 mars. Në fakt, vlerësimet e produkteve, duke përfshirë modelet custom, do të publikohen gjithashtu në të njëjtën ditë. NVIDIA ndau…
Nvidia RTX 4090 mund të jetë dyfish më e shpejtë se RTX 3090
Thuhet se kartat grafike të ardhshme të Nvidia-s do të jenë më të fuqishme se homologët e tyre aktualë Ampere, por më shumë informacione po dalin se sa më të fuqishme do të jenë ato ndërsa i afrohemi datës së…
Shanset për të kapur një RTX 3050 janë më të larta
Lajmet e Nvidia ndihen si një rekord i thyer në këtë fazë, pasi mungesa e stokut është ende një problem në vitin 2022. Si rezultat, produktet e reja si RTX 3080 12 GB vijnë me një çmim shqetësues dhe ripunimi…
Nvidia lançon RTX 2050 dy vjet pas debutimit të serive 20
Nvidia mund të prezantojë GPU të reja në CES, disa prej të cilave tashmë i dimë, por sipas një njoftimi për shtyp nga vetë Nvidia, kompania planifikon të heqë përfundimet e disa opsioneve mobile të përballueshme, duke përfshirë MX550, MX570…
GeForce RTX 3080 Ti e Nvidia po kushton mes $1300 dhe $2250 online
Kohët e fundit kartat grafike kanë qenë një problem i madh për gamers për shkak të çmimit të lartë të tyre. Së fundmi këto karta po kapim çmime tepër të larta dhe një ndër to është edhe 3080 Ti e…