Tag: nvidia geforce rtx

Gjithçka që dimë rreth Nvidia RTX 3080 Ti
Sipas leak të fundit që janë përhapur, Nvidia RTX 3080 Ti, kjo kartë grafike do të vijë së shpejti në treg dhe pritet që të ketë një çmim tepër të lirë. Sipas thashethemeve thuhet se RTX 3080 Ti do të…
GeForce Now shton shumë lojëra të reja në platformë
GeForce Now po sjell 17 lojëra të tjera në bibliotekën e saj këtë javë, me listën e kryesuar nga Saints Row: The Third Remastered, e cila më në fund vjen në Steam këtë javë pas një periudhe të gjatë të…
GeForce RTX 3080 Ti e Nvidia po kushton mes $1300 dhe $2250 online
Kohët e fundit kartat grafike kanë qenë një problem i madh për gamers për shkak të çmimit të lartë të tyre. Së fundmi këto karta po kapim çmime tepër të larta dhe një ndër to është edhe 3080 Ti e…
Mungesa e Nvidia GeForce RTX 30 Series mund të vazhdojë deri vitin tjetër
Një raport i ri thotë se Seria 30 e kartave grafike të Nvidia do të mbetet në furnizim të kufizuar për disa kohë, madje edhe gjatë vitit 2021. Pavarësisht lançimit të kartave fillestare të Serisë 30 që nga shtatori i…
Nvidia RTX 3060 12GB do të vijë së shpejti me një super çmim
Nvidia RTX 3060 u prezantua për herë të parë gjatë CES 2021 dhe së fundmi është zbuluar data se kur kjo kartë grafike do të vijë e cila është shumë afër. Nvidia RTX 3060 do të ketë 12GB memorie GDDR6…
Nvidia RTX 3060 mund të kushtojë më shume se RTX 3060 Ti
Gjatë CES 2021 Nvidia prezantoi RTX 3060 e cila do të lançohet gjatë muajit shkurt. Së fundmi disa raporte dhe leaks kanë zbuluar disa çmime rreth kësaj karte grafike të cilat janë më të larta se disa karta grafike të…
Nvidia zbulon GeForce RTX 3060 me një çmim tepër të lirë
Nvidia po zgjeron serinë e RTX 30 duke zbuluar së fundmi RTX 3060 Së fundmi Nvidia ka publikuar shumë gjëra të reja dhe një ndër to është edhe karta grafike më e fundit e cila quhet RTX 3060. Me ketë…
Nvidia’s RTX 3070 është vonuar
Ja se cilat janë arsyet përse Nvidia’s RTX 3070 është vonuar Shtatori ishte një muaj i hidhur për lojtarët e PC për shkak të një azhurnimi, pasi të dy GeForce RTX 3080 dhe 3090 dolën në të njëhtën kohë, fluturuan…
Nvidia GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini këto karta grafike për Shqipëri & Kosovë
Kartat grafike MSI GeForce RTX 3080 & 3090 të Nvidia janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të…
Njoftohen kartat e reja grafike, Nvidia GeForce RTX 3090, 3080 dhe 3070
Ato mund të arrijnë deri në 8K 60fps Nvidia ka zbuluar gjeneratën e ardhshme të serive 3000, dhe këtë herë ato vijnë me Ampere tech për të përmirësuar shumë shpejtësinë dhe performancën. Karta më e mirë, GeForce RTX 3090, është…