Videoja e parë e gameplay-t të Remnant: From the Ashes
Gunfire Games gjatë Gamecom 2018 paraqiti gameplay-in nga 'third-person survival-action shooter', Remnant: From the Ashes. Në Remnant: From the Ashes, lojtarët do të përjetojnë një eksperiencë co-op në një botë dinamike të krijuar përmes një mjedisi post-apokaliptik ku toka është…
Anno 1800 – Traileri zyrtar i Gamescom 2018
Udhëhiq Revolucionin Industrial në ANNO 1800. Rruga që zgjidhni do të ndryshojë botën. A jeni një novator apo një shfrytëzues? Një shtypës apo një çlirues? Mënyra se si bota do t'ju kujtojë, varet tërësisht nga ju. Ndërtoni qytetin tuaj dhe…
15 minuta gameplay të Devil May Cry 5 në Xbox ONE X gjatë Gamescom
Gameplay i Devil May Cry 5 direkte nga Gamescom 2018 së bashku me një datë lëshimi. Capcom njoftoi në E3 2018 që do të tregonte më shumë rreth Devil May Cry 5 në Gamescom 2018 ketë gusht. E pra, është gusht, dhe Gamescom 2018 ka filluar…
Desperados 3: Lajmërimet në gamescom, screenshots e parë dhe trailer-ët debutues
THQ Nordic njofton Desperados 3. Prezantimi i lojës së re taktike në kohë reale u zhvillua në hapjen e panairit të këtij viti. Studioja e Mynihut, Mimimi Productions është përgjegjëse për zhvillimin. Në Desperados 3 ju komandoni një grup desperados…
Battlefield 5: Datë konkrete për ‘Open Beta’
Kur fillon 'Open Beta' e first-person shooter, Battlefield 5? Tani ka një përgjigje për këtë. Siç njoftohet nga DICE dhe Electronic Arts në gamescom, sinjali i nisjes për fazën e testimit do të jepet më 6 shtator 2018. Ata që…
Nvidia prezanton kartat e reja grafike
Nvidia GeForce RTX 2080 dhe 2080 Ti. Kjo kompani e madhe u nderua në Gamescom të këtij viti, pasi organizoi shfaqjen e parë të lojërave. Kështu që ata duhej të jepnin një rezultat të ngjashëm dhe e bënë këtë duke…