Tag: nintendo direct

Nintendo na surprizon me një lojë të re Kirby
Pas një leak të vogël para disa kohësh, Nintendo na surprizon duke zbuluar një lojë të re Kirby gjatë prezantimit të Nintendo Direct e cila do të quhet Kirby and the Forgotten Land. Kirby and the Forgotten Land është loja…
Një Nintendo Direct u lançua sot në mënyrë surprizë
Pa lajmërim paraprak, Nintendo lëshoi një prezantim të ri Nintendo Direct që përqendrohet në një larmi lojërash të ardhshme Switch Thashethemet kanë qenë duke qarkulluar këtë muaj që Nintendo do të lëshonte një prezantim të ri Nintendo Direct më 26…
Zbulohet filmi i ri anime i Pokémon – Mos humbisni trailerin e parë
Aventura të reja për Ash dhe Pikachu Një tjetër lajm që do të ngacmojë tifozët e Pokemon ka ardhur në vëmendje. Konkretisht, pas Nintendo Direct të fundit kemi mësuar shumë për të ardhmen e anës së lojërave të ekskluzivitetit, dhe…
Nintendo do të fokusohet plotësisht në Software për E3 2019
Kjo do të thotë që nuk duhet të presim për ndonjë hardware të ri Switch Nintendo ka njoftuar planet e saj për E3 2019 dhe janë në të njejtën ide me atë që kompania ka bërë edhe vitet e fundit.…
Konfirmohet Nintendo Direct i parë i 2019, së bashku me Fire Emblem
Nintendo Direct do të zhvillohet sot në orën 23:00. Nintendo ka konfirmuar se do të zhvillojnë Nintendo Direct të parë të 2019 sot, në 13 shkurt 2019. Pritet që eventi të zhvillohet rreth orës 23:00 me orën tonë dhe do…
Lançohet data e shërbimit ‘Nintendo Switch Online’
Gjatë vitit të kaluar, Nintendo është kthyer në tregun e konsolave falë lançimit të suksesshëm të Nintendo Switch. Kur konsoli hibrid u lëshua në mars të vitit 2017, i  mungonin veçori të dukshme si shërbimi online, i cili u njoftua…
Nintendo Direct në 06/09/2018
Lojërat do të prezantohen për Nintendo Switch dhe 3DS. Tune in 9/6 at 3pm PT for a new Nintendo Direct featuring around 35 minutes of information on upcoming Nintendo #3DS and #NintendoSwitch titles!https://t.co/vZbh2Ng6u1 pic.twitter.com/WVMdZYeGFv— Nintendo of America (@NintendoAmerica) September 5,…