Tag: NFT

Minecraft s’do të përfshijë NFT?!
Së fundmi zhvilluesi i Minecraft, Mojang, ka përditësuar udhëzimet dhe rregullat për Minecraft duke sjellë një lajm të cilin nuk e prisnim. Minecraft s’do të ketë NFT. Ky njoftim rreth NFT ka ardhur në website e Minecraft. Duke nisur me…
Tregu i NFT-ve goditet nga një lojë MMORPG
Krijuesi i NFT-ve më të njohura të disponueshme është sërish në lajme për arsyet e gabuara. Krijuesi i Bored Ape Yacht Club Yuga Labs së fundmi e vuri koleksionin e tij Otherdeed të disponueshëm për blerje. Ajo reklamoi NFT-të si…
NFT po vijnë në Instagram këtë javë
Instagram njoftoi disa kohë më përpara se ata do të suportonin NFT dhe gjithashtu do të përpiqeshin t’i përfshinin edhe në platformë. Dhe më në fund NFT po vijnë në Instagram këtë javë. Njoftimi vjen nga drejtuesi i Instagram, Adam…
Presidenti i Blizzard premtoi se nuk do të përfshijë NFT në lojëra
Disa ditë më parë, disa përdorues filluan të shpërndanin nëpërmjet Twitter screenshots dhe informacionin e një sondazhi të klientëve të Activision Blizzard që vlerësoi interesin për një sërë temash të lidhura me lojërat, duke përfshirë NFT. Opsione të tjera përfshinin…
Si të shtoni një NFT si foto profili në Twitter
Shpërthimi i NFT-ve gjatë vitit të kaluar ka bërë që shumë kompani të integrojnë ato në sistemin e tyre dhe Twitter është më i fundit. Kompania e mediave sociale kohët e fundit njoftoi se tani mund të shfaqni një NFT…
Një 13 vjeçare bëhet milionere duke shitur NFT
NFT-të. E dini, tema që të gjithë e urrejmë ende vazhdojmë të flasim për ... atë. Epo, ato nuk tregojnë shenja të zhdukjes në botën e përtejme, kështu që ne gjithashtu mund të festojmë historinë e suksesit të rastit. Nëse…
Ubisoft mbyll projektin me NFT por do të testojë lojëra të tjera
Dje, Ubisoft njoftoi se Ghost Recon Breakpoint nuk do të merrte përditësime të mëtejshme të përmbajtjes, akti përfundimtar për një lojë që kishte një nisje jashtëzakonisht të çrregullt dhe nuk e gjeti kurrë audiencën e saj. Ai gjithashtu përfundoi duke…
NFT-të po çmendin njerëzit sipas CEO-s së Binance
CEO i Binance, Changpeng Zhao nuk është një fans i madh i non-fungible-tokens (NFT). Ai mendon se çmenduria e NFT-së është "bonkers" dhe "njerëzit kanë humbur mendjen". NFT është çdo gjë duke filluar nga arti juaj, vizatimi, muzika, GIF, etj…
Krijuesi i PUBG do të sjellë Metaverse dhe NFT e veta
Së fundmi shumë kompani janë bërë pjesë e metaverse dhe NFT duke përshirë këtu kompani të mëdha si Twitter, Reddit, Facebook dhe më shumë. Dhe krijuesi i PUBG ka njoftuar se ka në plan të krijojë metaverse dhe NFT e…
Janë NFT-të një mashtrim?
Me gjithë polemikat në lidhje me NFT-të, duke përfshirë kompanitë që shpallin mbështetjen për to dhe më pas duke ndryshuar mendim, faqja e lojërave indie Itch.io ka dërguar në Twitter për të konfirmuar qëndrimin e saj për monedhën e blockchain:…