Tag: netflix games

Netflix Games na jep lojën Spiritfarer falas
Është koha e lojës falas, miqtë e mi. Në rast se e keni humbur, tre titujt mujorë falas të PlayStation Plus tani janë në dispozicion për t'u shkarkuar dhe fansat janë të impresionuar me atë që ofrohet. Bethesda po ofron…
Netflix nxjerr një feature të ri të lojërave
Netflix vazhdon të mbështesë videolojërat në shërbimin e tij me njoftimin e fundit se, për shembull, po fillon studion e vet të lojërave brënda kompanisë. Gjithashtu vazhdon të shtojë gjithnjë e më shumë lojëra të reja celulare në platformë me…
Netflix do të hapë një game studio të tijën
Investimi më i ri i Netflix në videolojërat po hap studion e parë të brendshme të zhvillimit të lojërave nga themeli, e ndërtuar për gjigantin e transmetimit. Studio e re, studioja e katërt e lojërave në pronësi të Netflix, do…
Oxenfree tashmë në Netflix Gaming
Netflix ka ndërtuar në heshtje seksionin e tij të lojërave dhe Oxenfree, një lojë e përqendruar rreth adoleshentëve që hapin aksidentalisht një portal fantazmë, është titulli i fundit që i bashkohet listës. Lojërat Oxenfree Oxenfree është një lojë e vitit…
Netflix mund të blihet nga Microsoft??
Një analist beson se Netflix mund të përpiqet të bisedojë me Microsoft për një blerje të ardhshme. Netflix është përballur me disa probleme financiare gjatë disa muajve të fundit pasi kompania njoftoi se kishte humbur abonentë për herë të parë…
Netflix blen një studio tjetër zhvilluese për video lojërat
Para disa kohësh, Netflix zbuloi se kishte në plan që të sillte në platformën e saj industrinë e gaming dhe mesa duket një studio tjetër zhvilluese për video lojërat. Në një njoftim të kryer së fundmi, Netflix ka njoftuar se…
Netflix sjell lojëra të reja në platformën e saj
Pas një periudhe të gjatë testimi, Netflix po zgjeron platformën e saj duke sjell lojëra të reja për shumë përdorues të ndryshëm të Netflix. Sipas njoftimit të kryer nga Netflix, në platformë do të shtohen pesë lojëra të reja të…