Tag: neekolul

PewDiePie tallet me Neekolul
Themeluesi i TikToker dhe "Hype House" Thomas Petrou tha se ai është nën një non-disclosure agreement (NDA) në lidhje me një padi të zgjidhur nga ish-anëtarja Daisy Keech. NDA gjithashtu përfshin anëtarë të tjerë të Hype House. Petrou e zbuloi…
Streamer e Twitch, Neekolul, bëhet super troll në Twitter
Kohë pas kohe, ka pasur çështje në lidhje me influencuesit dhe streamers në Twitch për të promovuar dhe nxitur një produkt. Shembulli më i fundit mund të jetë i gjithë mashtrimi i kriptovalutave, nga të cilët influencuesit dhe streamers nga…
Neekolul shtiret sikur është bërë ban në Twitch
Streamer-ja Neekolul vendosi të punonte një rreng mbi fansat e saj, duke u shtirur sikur ishte bërë ban në Twitch. Neekolul njihet kryesisht si një streamer që luan lojëra si Among Us, bashkë me kanalin e saj të YouTube që…
Pokimane vs Neekolul: Kush ka më shumë simps?
Nëse jeni i ri në botën e Twitch dhe jeni shumë të neveritur nga forumet e chateve që ka platforma, dijeni se nuk jeni të vetmit. Në fakt edhe unë nuk ndihem shumë mirë për veten time që po e…
Pokimane flet për koleget e saj si Neekolul, Maya etj
Jo se i intereson ndokujt.. por një lojë koreane nga një faqe e quajtur Piku ka filluar të qarkullojë në Twitch dhe streamera të ndryshëm kanë filluar ta luajnë përpara ndjekësve të tyre. Pokimane e provoi këtë dhe filloi të…
Neekolul reagon ndaj krahasimeve të bëra me Pokimane
Neekolul është një streamere që së fundmi është bërë e famshme në Twitch. Mund ta njihni atë nga videoja virale 'ok boomer'. Kjo ndikoi menjëherë që ajo të kishte një rritje të menjëhershme edhe në Twitch, duke kaluar nga 50…