Konfirmohet se loja e ardhshme e Need for Speed është duke u zhvilluar
Nuk është çudi që ka një hyrje të re në seritë e Need for Speed, por pjesa interesante këtë rradhë është se Criterion Games është sërish në krye. Kjo pas një serie të gjatë lojërash të NFS nga Ghost Games.…
Need for Speed: Heat do të marrë crossplay në update-in e saj të fundit
Criterion do të vazhdojë me lojën e rradhës të Need for Speed. Në shkurt, Criterion Games mori kontrollin mbi Need For Speed sërish, duke e marrë punën aty kur e la zhvilluesi i Need for Speed: Heat, Ghost Games. Studioja…
Tani mund të bëhesh Lojtari numër Një nëpërmjet telefonit tënd!
#rrinështëpi Një nga opsionet më të përshtatshme për një kohë të lirë të përmbushur janë padyshim lojërat, bota magjike e personazheve virtuale, sfidave dhe madje edhe adrenalina mund të përjetohet individualisht ose në shoqëri me të dashurit dhe miqtë. Nuk…
Need for Speed Heat Review – Rikthimi që prisnim?
Garimi në Palm City, qytetin imagjinar që supozohet të jetë kryeqyteti botëror i garave në rrugë, është i gjithi rreth parave dhe reputacionit. Gjatë ditës ka gara të ligjshme në rrugë të mbyllura, me barriera sigurie, një turmë adhuruesish dhe…
Zbulohet trailer-i i lançimit të Need For Speed Heat
Need For Speed Heat tregon shpejtësinë e saj në trailer-in e fundit Siç u zbulua disa ditë më parë, zhvillimi i Need For Speed Heat ka mbaruar dhe loja është gati për t'u lançuar në nëntor. Për këtë arsye, Electronic…
EA ka konfirmuar lojën e ardhshme të Need for Speed
EA ka publikuar një njoftim në faqen zyrtare të përgjigjeve të EA, për të konfirmuar lojën e ardhshme Need for Speed. Ben Walke, një nga anëtarët e skuadrës së Dice u shpreh sot në forum se me rastin e 25…
Loja e re Need For Speed 2019 do të risjellë konceptin Cops VS Racers
Krahas Jedi Fallen Order dhe  Plants Vs Zombies, EA ka planifikuar një tjetër lojë për lançim në tremujorin e tretë këtë vit. Need for Speed 2019 është konfirmuar për lançim në Q3 dhe një deklaratë e fundit zbulon rikthimin e…
Apex Legends mblodhi mbi 2.5 milion përdorues në 24 orët e para – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Shikoni trailerin e ri për Sekiro: Shadows Die Twice 4. The Sims 4 është bërë një sukses miliarda dollarësh për EA 3. Resident Evil 2 dhe Kingdom Hearts III kryesojnë listat…
EA do të sjellë lojëra të reja Plants vs Zombies dhe Need for Speed
Gjithashtu edhe Star Wars: Jedi Fallen Order është ende i planifikuar për këtë vjeshtë. Në rezultatet e tij të fundme financiare, EA përmend disa lojëra ende të panjoftuara që janë momentalisht në zhvillim, pa ndonjë datë ose emër specifik të…
PlayStation Store është tejmbushur me oferta të reja
Vala e ofertave të reja arriti sot në PlayStation Store me çmime që kanë rënë më shumë se gjysma e çmimit fillestar. Çmimet e reja janë lojëra të mëdha, por edhe lojëra indie. Ulja do të zgjasë deri në 18…