fbpx

Tag: nba

MyTEAM Season 6 shpallet për NBA 2K21
Vazhdimi i sezoneve për MyTEAM në NBA 2K21 do të vazhdojë të Enjten me lançimin e Season 6. Ky sezon titullohet Glitched Reality dhe do të përmbajë diçka misterioze, secret codes dhe më shumë. Një prize të ri të level 40, një signature challenge që paraqet…
The Witcher 3 largohet nga Xbox Game Pass por shumë të tjera vijnë
Mesa duket Xbox Game Pass për këtë muaj do të sjellë shumë lojëra të ndryshme ku shumica e tyre janë nga zhanri i sporteve. Në veçanti, Microsoft njoftoi valën e parë të lojrave për këtë muaj, e cila do t'u…
NBA SuperCard lançohet për iOS dhe Android sot
2K prezanton sezonin e parë të lojës së re me karta koleksionuese të mbushura me aksion që paraqet super yjet e NBA dhe WNBA, mode-e unike dhe më shumë. 2K njoftoi se NBA SuperCard, një lojë e re me karta…
NBA 2K21 Review
Mendimi ynë rreth NBA 2K21 dhe çfarë ne kemi zbuluar rreth saj Ky është një vit i çuditshëm për lojërat sportive, pasi konsolat e gjeneratës së ardhshme do të godasin raftet këtë sezon festash, por shumica e ekskluziviteteve të mëdha…
Twitch lançon një kanal të ri sportiv për futboll, NBA, UFC dhe më shumë
Twitch, e njohur më shumë për streaming të gaming, po zgjerohet më shumë në transmetime sportive me një kategori të re 'Sports', dhe partneritete me disa nga skuadrat më të famshme në botë Twitch.tv/twitchsports do të jetë shtëpia e të…
Ylli i NBA Isaiah Thomas kërkon lançimin urgjent të GTA 6
Edhe lojtarët e NBA si Isaiah Thomas janë të lodhur duke pritur për lançimin e Grand Theft Auto 6. Kanë kaluar thuajse shtatë vite që nga instalimi i fundit i saj dhe sado që lojtarët kanë mundur të kalojnë kohën…
Ninja shpjegon pse Michael Jordan nuk e la të hynte në All-Star Weekend party
Gjatë transmetimit të tij në 14 maj, Ninja u hap ndaj Dr Disrespect se përse nuk u lejua të hynte në festën e NBA All-Star Weekend në shkurt. Ylli i Mixer shpjegoi përse Michael Jordan duhet ta vendoste në listën…
Josh Hart i NBA përplas tastierën nga inati teksa po luante Modern Warfare
Gjatë një transmetimi në Twitch në datë 2 maj, Josh Hart, mbrojtës për New Orleans Pelicans, përplasi tastierën e tij në mënyrë qesharake teksa po luante Call of Duty: Modern Warfare. Ylli i NBA po luante pak Search and Destroy…
Gordon Hayward shprehet se lojtarët e LoL janë shumë më toksik se ata të NBA
Lojtari i League of Legends dhe NBA, Gordon Hayward thotë se ai "nuk mund ta imagjinonte" se duhej të luante basketboll ndaj njerëzve që ishin po aq toksikë sa ata me të cilët përballet në LoL Gjatë një transmetimi të…
Lojtarët më të mirë të NBA për të parë në Twitch gjatë pezullimit të sezonit
Disa yje të NBA kanë lënë topin e basketbollit dhe kanë marrë controller-in Ndërsa COVID-19 vazhdon të shkaktojë anulime dhe pezullime të çdo kampionati të madh sportiv në botë, shumë lojtarë janë zhvendosur për të bërë streaming si një mënyrë…