Tag: navi

S1mple godet sërish gjatë IEM Cologne 2022
S1mple është quajtur GOAT i CS:GO për një mori arsyesh, dhe ai sapo ka shtuar një tjetër clutch në listë. Në ndeshjen hapëse të Natus Vincere në IEM Cologne 2022 kundër MOUZ, s1mple tregoi edhe një herë pse ai është…
s1mple mund të tërhiqet nga CS:GO
Duke çuar deri në Finalet e BLAST Premier 2022 në Lisbonë, ylli i Natus Vincere CS:GO s1mple u ul me HLTV dhe zbuloi se mund të bënte një pushim nga karriera e tij kompetitive për t'u kujdesur për disa çështje…
Ekipi ukrainas Na’Vi thotë se nuk largohet nga Ukraina
Ekipi ukrainas i esports Natus Vincere (Na'Vi) ka lëshuar një deklaratë për të ardhmen e organizatës në mes të pushtimit të vazhdueshëm rus, duke thënë se shumica dërrmuese e punonjësve të saj mbeten në Ukrainë dhe nuk do të largohen.…
Si pritet të jetë Avatar 2?
Presidenti i 20th Century Studios thotë se Avatar 2 do t'i mahnisë njerzit. Filmi është vazhdimi i shumëpritur i hitit të James Cameron të vitit 2009, Avatar, i cili ishte filmi amerikan me fitimet më të larta në histori derisa…
s1mple bëhet karakter i lojës Raid: Shadow Legends
Oleksandr "s1mple" Kostyliev së shpejti do të bëhet i disponueshëm si një karakter në Raid: Shadow Legends. Si pjesë e një partneriteti me Natus Vincere, s1mple është shtuar si një personazh i luajtshëm në lojën celulare. Kjo do të bëjë…
Na’Vi bëhet skuadra e parë në CS:GO që nuk humb asnjë ndeshje
Ekipi ukrainas Natus Vincere ose siç njihet ndryshe si Na’Vi, arriti që të fitonte PGL Major në Stockholm. Pavarësisht fitores që ata morën, Na’Vi arriti gjithashtu që të krijonte disa rekorde të reja. Finalja e madhe u zhvillua midis ekipit…
Cilat janë ekipet pjesëmarrëse në Swiss Stage në Gjirafa50 Masters League?
Pas përfundimit të Group Stage, shumë prej ekipeve pjesëmarrëse janë kualifikuar në fazën Swiss Stage ku do të përballen me njëra tjetrën bashkë me shumë ekipe të tjera të ftuara. Por cilat janë ekipet pjesëmarrëse në Gjirafa50 Masters League Season…
NaVi do të zhvillojë një ndeshje midis dy gjeneratave
Më në fund do të kemi mundësi të shohim S1mple vs Markeloff 10 vite më parë, Counter-Strike kompetitiv dominohej nga ekipi i NaVi, i cili kishte në përbërje lojtarë si Zeus, starix, markeloff, Edward dhe ceh9 që fituan gjithçka. Ata…