Tag: naughty dog

Zbulohen detaje për Last of Us Remake për PS5
Një zhvillues që punon në Naughty Dog duket se ka konfirmuar vetëm se studioja është duke punuar në një xhirim të The Last of Us. Raportet u shfaqën për herë të parë vitin e kaluar duke pretenduar se një remake…
Naughty Dog planifikon lojëra të reja Uncharted për PS5
Duket se Naughty Dog mund të jetë në proces të punës për lojëra të reja në serinë Uncharted për PlayStation 5 në këtë moment. Ndërsa studio publikoi një seri të re në fillim të këtij viti me Uncharted: Legacy of…
Provoni këto lojëra nëse ju ka pëlqyer Uncharted Legacy of Thieves | GUIDE
Me lançimin e fundit të Uncharted: Legacy of Thieves, kulmi i serisë mund të shijohet përfundimisht në PC. Ndërsa koleksioni nuk përmban tërësinë e serisë, është padyshim modeli përfundimtar i dizajnit të lojës Uncharted. Në fund të fundit, seria historike…
Naughty Dog po punon me tre lojëra të reja
Po prisni për më shumë nga The Last of Us? Sipas një postimi të ri të postuar nga bashkë-presidenti i Naughty Dog, Neil Druckmann, duket se ekipi i zhvilluesit aktualisht është duke punuar në tre projekte të ndryshme, dhe le…
The Last Of Us Remake mund të vijë më shpejt nga ç’pritet
Remake i përfolur i The Last Of Us duket se po ecën përgjatë rrjedhës së tij të zhvillimit dhe mund të ketë siguruar një numër arritjesh në këtë kohë, sipas kësaj shpallje pune në Naughty Dog. Kur u shfaqën thashethemet…
Lançohet traileri zyrtar i Uncharted
Është publikuar një trailer i ri për filmin e ardhshëm Uncharted, i cili sipas përshkrimitt nga Tom Holland tregon historitë të aventurierit, Nathan Drake. Kjo tregon se ky film sigurisht që po anon afër lojërave, këtu ka skena që janë…
Naughty Dog po punon në lojëra të ndryshme AAA
Për një zhvillues AAA si Naughty Dog, mbajtja e zhvillimit të ardhshëm të fshehtë është e vështirë, veçanërisht me krijuesin e lojës që tashmë ka hasur në një histori të fundit me leaks. Sidoqoftë, një postim i fundit i punës…
The Last of Us Part 2 dikur kishte një fund pak më ndryshe për Ellie
Historia e The Last of Us Part 2 ka qenë temë e diskutimeve të panumërta, por sipas drejtorit krijues dhe shkrimtarit kryesor Neil Druckmann dhe Halley Gross, historia e lojës fillimisht ishte pak ndryshee në lidhje me vendin ku e…
The Last Of Us Part 2 ka arritur një rekord që asnjë lojë tjetër ka arritur
Nuk është e nevojshme të thuhet se The Last Of Us Part II është një divisive game. Vazhdimi i shumëpritur i Naughty Dog nuk ishte ai që pritej prej nesh kur doli në treg qershorin e kaluar dhe ky ishte…
The Last Of Us po bëhet remake për PlayStation 5
Naughty Dog aktualisht është duke punuar në një xhirim të 2013 The Last Of Us, sipas një raporti të ri interesant. Jason Schreier i Bloomberg sapo ka publikuar një pjesë të thellë që zbulon se si një ekip i vogël…