fbpx

Tag: NASA

Mr Beast do të dërgojë foton ose videon tuaj në hënë
Fenomeni i YouTube Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson sërish është duke mahnitur fansat me gjërat që bën me paratë e tij. Këtë rradhë ai do i lejojë fansat e tij të dërgojnë foto dhe video në hënë, pasi të blejë një NASA rover.…
Tom Cruise do të punojë me NASA në filmin e parë të xhiruar në hapësirë
NASA po punon me Tom Cruise për të xhiruar filmin e parë në hapësirë, sipas administratorit të NASA-s, Jim Bridenstine. Detajet e projektit nuk janë të qarta, por Bridenstine thotë se filmi do të zhvillohet brenda Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor. Bridenstine…
Në 2018 janë parë 5.7 milion vite video rreth gaming – GameON Weekly
GameON Weekly është një emision nga GameON Albania ku ju sjellim një përmbledhje të lajmeve më të rëndësishme të javës. Në edicionin e nëntë të GameON Weekly flasim për: 5. World War Z në Epic Store 4. Planet e Epic…
NASA i ofron Marvel këshilla për të shpëtuar Tony Stark
Shumë faleminderit NASA... Edhe vetë NASA është e emocionuar për filmin e ri të Avangers. Agjensia hapësinore e Amerikës dëshiron të ndihmojë Tony Stark nga situata e tij e vështirë në trailerin e Avangers: Endgame. Në twitter NASA ofroi këshilla…