Tag: music

Discord po teston zyrtarisht integrimin me YouTube
Discord ka filluar të testojë integrimin zyrtar në YouTube, menjëherë pasi YouTube e detyroi kompaninë të heqë dy bots muzikorë nga shërbimi. Vetëm disa javë më parë, YouTube në pronësi të Google detyroi dy nga bots më të njohur (dhe…
Video e fushatës së Donald Trump përdor muzikën e League of Legends
Duket se Trump është një ndjekës i vjetër i LoL... apo është thjesht rastësi? Fansat e vjetër të League of Legends në Europë padyshim që do të kenë nostalgji kur të shohin videon e fundit të Presidentit të SHBA Donald…
MySpace ka humbur të dhënat e përdoruesëve për 12 vite
Janë prekur gjithashtu dhe fotot, videot dhe muzika Në fillim të viteve 2000, MySpace na prezantoi të gjithëve me botën e rrjeteve sociale. Brenda pak viteve ajo u bë një platformë gjigande për muzikën, ku bandat mund të shpërndanin këngët…