Monster Hunter World: Iceborne shpall crossover me filmin e ardhshëm
Një quest i ri po i shtohet në Monster Hunter World: Iceborne për t'u lidhur me publikimin e filmit të ardhshëm, Monster Hunter me protagoniste, Milla Jovovich. Filmi merr frymëzim të drejtpërdrejtë nga seria e gjatë lojërave të Capcom, por…
Ja se si do të duket Palico në filmin e Monster Hunter
Po, ai është Shefi Meowscular Një tjetër trailer për filmin Monster Hunter ka mbërritur, këtë herë përmes Kinës, dhe përfundon me një ngacmim të Shef Meowscular - palikun që regjisori Paul W. S. Anderson më parë e përshkroi se kishte…
Filmi i Monster Hunter do të ketë Palicoes dhe Meowscular Chef
Gjatë një paneli në New York Comic Con të këtij viti, drejtori i filmit Monster Hunter Paul, W. S. Anderson foli për të gjithë monstrat që ai kishte përfshirë me film Në panel, Anderson deklaroi se Palicoes nga Monster Hunter:…
Update-i i Monster Hunter World: Iceborne është tashmë i disponueshëm
Update-i i pestë falas i lojës për Monster Hunter World: Iceborne arrin sot për PlayStation 4, Xbox One dhe Steam. Ky update i sjell lojtarët përsëri në Old World për t'u përballur me Black Dragon Fatalis. Videoja për përditësimin e…
Capcom planifikon të sjellë “shumë lojëra të reja” deri në prill 2021
Kjo është sipas një prezantimi financiar të Capcom, në të cilën kompania përshkruan "Pasqyrën e strategjive dhe planeve [për] vitin fiskal që përfundon më 31 mars 2021". Si pjesë e "strategjive të rritjes" së tyre, studiot zbulojnë këtë objektiv të…
Remake-u i Resident Evil 2 thuajse ka shitur më shumë kopje se origjinali
Shitjet e Resident Evil 2, origjinali i 1998 dmth, ndodhen në shifrën e 4.96 milion, duke qenë kështu në vend të gjashtë si ndër lojërat më të shitura të Capcom. Tani sado që origjinali kishte një dekadë kohë, duket se…
Crossover-i i Monster Hunter World me The Witcher vjen në PC në maj
Lojtarët e konsolave kanë shijuar debutimin e Geralt, në Monster Hunter World që në shkurt dhe tani më në fund ka ardhur një datë lançimi për crossoverin me The Witcher në PC. Ekzaktësisht do të vijë me datë 8 ose…
Devil May Cry 5 del përpara Resident Evil 2 në Steam
Gjithsesi asnjë nga lojërat nuk ia kalon dot Monster Hunter: World. Capcom e ka bërë PC-në një platformë primare për biznesin e tij dhe rezultatet duket se po dalin në sipërfaqe. Devil May Cry 5, që u lançua në 8…