Acer zbulon monitorin e tyre të ri Predator X25 360Hz
Jo se na duhet, po kush nuk do të donte ta kishte një? Gjatë segmentit të gaming në stream-in [email protected] 2020, Acer zbuloi produktet e reja Predator, ku përfshihen një desktop dhe laptop, një pije energjike e quajtur Predator Shot…
Samsung lançon globalisht ekranin e lakuar të lojrave Odyssey G7
Monitori i parë i lojërave në botë me lakim 1000R ofron përvojën më të mirë të kategorisë së lojrave me performancë të lartë Samsung Electronics, udhëheqës në tregun e ekraneve të lojrave, sot njoftoi lançimin global të ekranit të tij…
Nvidia zbulon monitorin e parë 360Hz G-Sync
Monitori i parë 360Hz u zbulua gjatë CES Nvidia zbuloi ditën e djeshme monitorin më të shpejtë në botë për gaming dhe esports, ASUS ROG Swift 360Hz. Ky monitor ka një madhësi prej 24.5 inch dhe suporton një rezolucion prej 1080p…
Nvidia zbulon se lojtarët me më shumë FPS kanë K/D më të mirë
Sipas këtij studimi, 240 fps janë më mirë se 144 fps Vetëm pak njerëz nuk do ta pranonin se të luash lojëra me 60 fps është më mirë se me 30 fps, por a është kjo gjë e vërtetë dhe…
Xiaomi, do të sjellë monitorin e parë për gaming
Kompania e njohur për smartphones, duket se po eksploron një territor të ri. Opsionet e pakta nuk ekzistojnë kur je në kërkim të një monitori për gaming dhe në rast se nuk e dinit, kemi disa prurje të reja në…
Monitori i ri 55″ 4K OLED nga Alienware është vërtet mahnitës
Dell dhe Alienware sjellin "ekranin e madh" në botën e gaming Ekranet e mëdhenj nuk janë më veç për filma. Siç demonstroi dhe Nvidia vitin e kaluar me monitorët e saj 65", këtë vit janë Dell dhe Alienware ata që…