Tag: mobile gaming

Kur do të lançohet Apex Legends Mobile?
Apex Legends Mobile ka tërhequr vëmendjen e fansave në të gjithë botën dhe gjatë testeve të saj beta, loja u prit mirë për të thënë të paktën. Apex Legends Mobile më në fund ka përfunduar testet e closed beta, me…
Apex Legends Mobile mund të luhet në rajone të caktuara
Apex Legends Mobile Beta është gati për tu testuar në 5 rajone te ndryshme të Botës. Testimi do te nisë me kalimin e kohës edhe ne rajone të tjera të botes. Testimi do të realizohet nga lojtarët e Android dhe…
Mobile Gamers shpenzojnë me miliona dollarë çdo javë
Mobile gaming është një nga aspektet e industrisë së gaming dhe një raport së fundmi ka zbuluar së mobile gamers shpenzojnë me miliona para çdo javë. Raporti në fjalë vjen nga App Annie e cila ka studiuar industrinë e mobile…
Dr Disrespect jep mendimin e tij për mobile gaming
Në 26 nëntor, Dr Disrespect bëri pak zhurmë në Twitter, pasi përshkroi setup-in e tij $200,000 të PC, duke pyetur në mënyrë sarkastike se si njerëzit mund ta marrin mobile gaming seriozosht. Tani ai ka reguar sërish ndaj të gjithë…
Kompania mëmë e TikTok sfidon Tencent në mobile gaming
ByteDance duket ti jetë vënë pas Tencent. ByteDance, kompania mëmë e medias sociale TikTok, është duke kërkuar për mënyra që të hyjë në tregun e mobile gaming. Kompania tashmë ka marrë hapa në ndërtimin e një divizioni gaming, duke blerë…
Free Fire ishte loja më e ndjekur mobile në YouTube
Free Fire ndiqet nga PUBG Mobile Viti 2019 ka qënë nga vitet më të mira për industrinë e gaming në mobile. Mijëra lojëra të reja janë lançuara dhe madje edhe gamers hardcore po kalojnë drejt gaming në mobile. Në 2019,…