Tag: mmo

Lojtarët e New World po bëjnë takime “lakuriq”, PSE?
New World po vazhdon të ketë sukses çdo ditë duke mbledhur një numër të madh lojtarësh. Por si çdo lojë tjetër MMO, kultura e MMO nuk mund të mungonte as në New World. Gjithmonë MMO kanë patur gjëra të cilat…
Njoftohet një lojë e re MMORPG e quajtur BitCraft
Clockwork Labs, një studio e re e pavarur e lojërave, lëshon një reklamë njoftimi për lojën e saj të re MMORPG, BitCraft. BitCraft, një sandbox i ri MMORPG i krijuar proceduralisht, është shpallur zyrtarisht. Loja aktualisht është duke u zhvilluar…
Runescape lançohet në mobile me shumë cosmetics falas
Rreth 20 vjet pasi doli për herë të parë, RuneScape është i disponueshëm në celular për Android dhe iOS. Një lojë fantastike, multiplayer online është zhvilluar dhe botuar nga Jagex, dhe u lançua për herë të parë në vitin 2001.…
Final Fantasy 14: Endwalker do të vijë në 23 Nëntor, hidhini një sy trailerit
Zgjerimi i parafundit në historinë aktuale të Final Fantasy 14 fatmirësisht do të vijë këtë vit. Gjatë  transmetimit të drejtpërdrejtë të Final Fantasy 14, drejtori i lojës Naoki Yoshida dha një datë lançimi, 23 nëntor 2021. Ai pranoi se kjo…
RuneScape do të vijë në Steam
Loja do të jetë këtu më 14 Tetor Lançuar për herë të parë si një lojë browser-i në 2001, RuneScape ishte MMO-ja e parë që shumë njerëz luajtën. Ishte përvoja e tyre e parë me gameplay-in nga lojtarët e nivelit…
New World, MMO e ardhshme e Amazon, është vonuar
Përhapja e coronavirus ka shkaktuar që skuadra e zhvillimit të punojë në shtëpi, rrjedhimisht duke i ngadalësuar gjërat. MMO e ardhshme New World nuk do të vijë në kohë për lançimin e saj të parashikuar në maj. Kjo u njoftua…
Krijuesi i CS:GO do të zbulojë një MMO shooter të ri
Krijuesi i Counter-Strike: Global Offensive do të lançojë një shooter MMO javën e ardhshme. Minh Le, i njohur ndryshe si Gooseman, bashkë-krijues i Counter-Strike Half Lifemod, do të zbulojë Plan 8 gjatë Pearl Abyss Connect në G-Star 2019. Le ka…
Riot zbulon një League of Legends MMO me emrin e koduar “Project F”
Qëllimi i këtij projekti është t'i japë lojtarëve mundësi të eksplorojnë botën e Runeterra në një stil të ngjashëm me Diablo Riot Games e nisi livestream-in për 10-vjetorin me një lajm shumë të madh. Pas 10 vitesh të mbushura me…
Lojtarët e WoW Classic po presin në rradhë për të mbaruar misione
Lojtarët e World of Warcraft po presin në rradhë për të pritur në rradhë. World of Warcraft Classic është zyrtarisht live dhe serverat janë super të mbushur me një numër të lartë njerëzish që duan të futen në MMO. Në…
Amazon do të zhvillojë një lojë MMO të Lord of the Rings
Loja duket se nuk ka lidhje me serialin e ardhshëm të Amazon bazuar tek Lord of the Rings Amazon Game Studios ka zbuluar projektin e tyre të rradhës: një MMO Lord of the Rings që Amazon po e zhvillon në…