Tag: mikasa

Attack on Titan zbulon një sekret të dhimbshëm(SPOILER)
Attack on Titan ka shpalosur çdo gjë në sezonin e tij të fundit, me betejën midis Eldianëve të Paradisit dhe ushtarëve të Marley duke marrë një kthesëme Eren Jaeger që merr fuqinë e Founding Titan. Tani, fansat kanë zbuluar një…
Kur do të jetë finalja e Attack on Titan?
Episodi i fundit i serialit anime të Attack on Titan është afër dhe me Scout Regiment që përpiqen të ndalojnë Eren Jaeger, është koha perfekte për t’u dhënë më shumë informacion fansave. Megjithëse përshtatja e anime po pëson një vonesë…
Attack on Titans: A do të jetë në gjendje Mikasa ta shpëtojë Eren?
Attack on Titan ka shumë nga sezoni i katërt, dhe disa personazhe janë më shumë në rrezik se Mikasa. Ju mund të mendoni se Eren është ende në krye të serialit, por dodhia e tij e fundit kundër aleatëve të…
Fansja e Attack on Titan krijon cosplay Titanët
Nëntë cosplay e reja të mahnitshme vijnë të gjitha nga grimierja dhe artistja e bojës së trupit, Yaiza Perez. Duke përdorur kryesisht paruke, lente me ngjyra dhe bojë trupi, ajo ishte në gjendje të portretizonte të nëntë Titanët origjinalë, të…
Shtyhet episodi i fundit i Attack on Titan
Faqja zyrtare e adaptimit të anime të Attack on Titan zbuloi se episodi i fundit i serialit (episodi 87) do të shtyhet për shkak të një programi special që do të transmetohet në atë moment. Sezoni i fundit i Attack…
Attack on Titan sjell sërish një personazh të rendësishëm
SPOILER ALERT Sezoni i katërt i Attack on Titan duket sikur i ka mbajtur sytë te Eren për një kohë të gjatë. Ndërsa Mikasa dhe Armin kanë kaluar kohët e fundit të tyren në serial, ka ardhur koha që disa…
Eren Jaeger është protagonisti më interesant në anime
Nuk ka pasur kurrë një personazh në anime si Eren Jaeger i Attack On Titan, madje edhe para sezonit të fundit të serialit. Duke humbur nënën e tij dhe duke i larguar mundësitë që bota përtej ofronte në episodin e…
Attack on Titan zbulon fuqinë sekrete të Erenit
SPOILER ALERT Attack on Titan ka kaluar më shumë se një dekadë me Eren dhe fansat ndihen sikur e njohin shumë mirë personazhin. Gjithçka ka filluar të ndryshojë në sezonin e katërt, dhe nuk është e vështirë të kuptosh historinë…
Aktori i Attack On Titan emocionohet për Eren në sezonin e fundit
Sezoni i fundit i Attack On Titan është po aq brutal sa episodet e mëparshme, nëse jo më shumë, me Eren Jaeger që ka një qasje krejtësisht të ndryshme për të shpëtuar botën nga ajo që kishte provuar më parë.…
Attack on Titan emocionon me një update nga Mikasa
Spoiler alert Nëse ka një serial që di se si t'i tërheqë fansat, ai do të ishte Attack on Titan. Anime është krahasuar me Game of Thrones në mënyrën se si shkon historia me heronjtë e saj, dhe sezoni i…