Tag: microtransactions

BMW do sjellë mikrotransaksione për veçori bazike
BMW-të janë makina luksoze që do ja vlejë çdo qindarkë në mënyrë të natyrshme, saqë do të supozoni se do të ishin të kompletuara, por do t'ju duhet të abonoheni në disa shërbime me pagesë nëse dëshironi një makinë plotësisht…
Take-Two po përballet me një padi për mikrotransaksionet e NBA 2K
Take-Two Interactive po përballet me një padi për praninë e loot boxes në lojërat e saj NBA 2K dhe monedhën virtuale që lojtarët përdorin për t'i blerë ato. Padia nuk i referohet lojës më të re në seri, NBA 2K22,…
Sipas EA, fëmijët nuk duhet të paguajnë në FIFA FUT
Për vite me radhë, FIFA Ultimate Team është përfolur se është një mënyrë e mbushur me mikrotransaksione. Electronic Arts ka bërë fitime shumë milionëshe si rezultat i kësaj, dhe duket se do të jetë jashtëzakonisht e pamundur që korporata ta…
Lojtarët e CoD Mobile janë të acaruar me stilin e microtransactions në lojë
Komuniteti i Call of Duty: Mobile është i tejngopur me stadin e tanishëm të microtransactions, kur krahason sistemin luck-based të lojës me blerjet e garantuara që gjenden në Modern Warfare të 2019s. Lojërat kyçe të CoD kanë kaluar përshtatje të…
Një gamer shpenzoi £3000 në FIFA Loot Boxes
Dilema e microtransactions ngrihet sërish. Microtransactions vijnë sërish në qendër të vëmendjes dhe kjo prapë, sepse një gamer harxhoi një sasi të çmendur parash në lojë. Në këtë rast është për shkak të FIFA loot boxes, që i kushtuan një…
Infinity Ward shpjegon microtransactions në CoD: Modern Warfare
Drejtori i Infinity Ward, Joel ‘ArtPeasant’ Emslie, ka reaguar ndaj kritikave që i janë bërë së fundmi Call of Duty nga fansat, për microtrancactions e Modern Warfare. Shqetësimet e fansave kanë ardhur nga një numër i madh leaks, që sugjeronin se…
NBA 2K20 bëhet review bomb nga fansat në Steam për microtransactions
Kush ka futur basketboll te loja ime e kazinosë? NBA 2K20, loja më e fundit e serisë vjetore të basketbollit nga publikuesi 2K, u lançua muajin e kaluar dhe që tani është bërë review bomb nga përdoruesit në Steam dhe…
Ky është mendimi juaj mbi gaming dhe microtransactions
Këto janë rezultatet e pyetësorit tonë! Çfarë është e përbashkëta midis Battle Pass-it të sezonit 8 të Fortnite, DLC-ve të GTA 5, FIFA Ultimate Coins dhe skinit të fundit të Zed në League of Legends? Fenomeni i microtransactions ka "pushtuar"…