Tag: microsoft store

Nxitoni të merrni Tell Me Why e cila është falas
DONTNOD Entertainment njihet për lojërat e saj si Life is Strange, Remember Me, Vampyr dhe Tell Me Why. Së fundmi lojën e tyre më të fundit, Tell Me Why, mund ta gjeni falas për ta mbajtur përgjithmonë. Tell Me Why…
Një fake i ‘Animal Crossing: New Horizons’ gjendet në listat e Microsoft Store
Si shumë seri Nintendo, Animal Crossing nuk është, dhe nuk ka gjasa të jetë ndonjëherë, në PC. Sidoqoftë, një zhvillues ka arritur të marrë një version fake të Animal Crossing: New Horizons në Microsoft Store. Nintendeals theksoi listat në 30…
Xbox gjithashtu do të ofrojë rimbursime për Cyberpunk 2077
Xbox do të ofrojë rimbursime të plota për blerjet e Cyberpunk 2077 nga Microsoft Store. Kompania e njoftoi këtë pak momente pasi Sony bëri të njejtën lëvizje me lojën në PlayStation store. Versioni në Xbox One i RPG së shumëpritur…
Microsoft qëndron krah Epic në luftën kundër Apple
Microsoft ka nxjerrë guidelines të rinj për app store e tij duke mbështetur Epic dhe goditur Apple Në luftën midis Apple dhe Epic për heqjen e Fortnite nga pajisjet iOS dhe MacOS dhe rregullave të Apple në lidhje me store,…
Microsoft është duke mbyllur përgjithmonë të gjitha dyqanet e shitjeve
Dyqanet u mbyllën në mars për shkak të koronavirus dhe nuk do të rihapen Microsoft ka njoftuar se do të shesë plotësisht në platforma dixhitale dhe do të dalë nga shitja me pakicë fizike, duke mbyllur përgjithmonë të gjitha dyqanet…
Si të shikoni sezonin e parë të My Hero Academia falas në Xbox dhe PC
Keni vetëm pak ditë kohë për të përfituar nga kjo ofertë! My Hero Academia ka qënë një prej animeve më të suksesshme që prej adaptimit të saj në 2016. Ajo tregon historinë e Izuku Midoriya dhe problemeve që ai has…
Forza bëhet falas në PC dhe mobile me Forza Street
Falë Turn 10 Studios, lojërat Forza do të kenë një spinoff. Forza Street, një lojë falas e dizenjuar për tu luajur "kudo dhe kurdo" është tashmë e disponueshme në Windows PC. Loja do të vijë më vonë gjatë vitit në…
Ky tag në Microsoft Store praktikisht konfirmon crossplay në Borderlands 3
2K Games thotë se është duke e menduar Ashtu si dhe paraardhëset e saj, Borderlands 3 është e gjitha rreth eksperiencës co-op, që praktikisht do të thotë që loja ose do të dalë shumë mirë ose shumë keq, bazuar në…
Microsoft officially terminates the production of the Kinect
Seven years after the release, Microsoft has officially terminated the production of the Kinect sensor. The hardware was introduced during the life-cycle of the Xbox 360 and become increasingly important. Nevertheless, Microsoft will continue to offer customer support for the…