fbpx
Metro Exodus është në Xbox Game Pass për PC
Dikur si një ekskluzive e Epic Store Metro Exodus supozohej të ishte një ekskluzive e Epic Store deri sa të lançohej në Steam në shkurt të 2020s, por këtë javë loja u shfaq në Windows Store me datën e sotme…
Metro Exodus do të vijë në Windows Store me 9 qershor
Ndërkohë ka ende lojtarë që e presin lojën në Steam. Microsoft ka nxjerrë faqen në Windows Store për Metro Exodus, duke konfirmuar se kjo lojë që shkaktoi kaq shumë polemika për ekskluzivitetin e saj në Epic Games Store, do të…
Shitjet e Metro Exodus në Epic Store kanë kaluar çdo pritshmëri
CEO i THQ Nordic, Lars Wingefors ka konfirmuar se shitjet e Metro Exodus në Epic Games Store kanë kaluar çdo pritshmëri. Ky informacion u zbulua në raportimin e fundit të THQ Nordic. Ai thotë se shumica e shitjeve të Metro…
THQ Nordic po zhvillon rreth 50 lojëra të panjoftuara
THQ Nordic ka disa produkte të reja nën mëngë dhe ato janë shumë më shumë nga ç'mendonim. Nga raportet financiare të nxjerra, u zbulua një buxhet masiv për Metro Exodus dhe gjithashtu u mor vesh fakti se nga fundi i…
4A Games ka njoftuar dy expansion-at e Metro Exodus
I pari do të vijë këtë verë Metro Exodus u njoftua si lojë në shkurt dhe loja përgjithësisht u pëlqwye shumë nga lojtarët dhe mori reviews të mira. Tani, pak muaj më vonë, skuadra e 4A Games në bashkëpunim me…
Këto janë kriteret kompjuterike për lojën Metro Exodus
Metro Exodus është gati për tu instaluar në hard drive-in tuaj dhe këto janë disa parametra të caktuara që duhet ti keni parasysh kur të kaloni në mjediset e Rusisë post-apokaliptike. Këto kritere janë mjaft të larta dhe edhe kompjuterat…
Lojtarët e Metro Exodus përdorin Steam për të sulmuar Epic Store
Review-t janë pozitive, por ndjenjat ndaj Epic jo dhe aq Kur Deep Silver dhe Epic Games njoftuan se Metro Exodus do të ishte ekskluzive për Epic Games Store, fansat të mërzituar postuan review të shumta të këqija në lojërat e…
Kopjet e Metro Exodus kanë stickera të Epic Games në logon e Steam
Marrëveshja e cila tërhoqi lojën Metro Exodus nga Steam në Epic Store ishte shumë afër datës së lançimit të lojës. Aq afër madje sa lojtarët filluan të mendonin se çdo bëhej me shitjet fizike të lojës, meqë ky proçes nis shumë…
Sea of Thieves hedh perkohësisht nga froni Fortnite – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. PS Plus ofron Hitman, For Honor dhe 100 GB cloud storage për shkurtin 4. Metro Exodus kalon ekskluzivisht në Epic Store 3. Shikoni të dhenat tuaja në PUBG Reprot 2. EA…
Lojtarët protestojnë kundër Epic Store duke shfryrë inatin në Steam
Gamerat janë të pakënaqur me ekskluzivitetin e Metro Exodus në Epic dhe po e shfryjnë inatin në një vend tjetër. Vendimi për të bërë lojën Metro Exodus ekskluzive të Epic Games Store, tre javë para lançimit ekskluziv të saj erdhi…