Tag: metal gear

Thashemet sugjerojnë se Microsoft po blen Silent Hill & Metal Gear
Spekulimet e fundit sugjerojnë që zhvilluesi i Xbox po synon të blejë ekskluzivitetin e Silent Hill dhe disa nga ekskluzivitetet e tjera kryesore të Konami Disa zëra që rrethojnë të ardhmen e Silent Hill të Konamit kanë qarkulluar. Ndërsa spekulimet…
Metal Gear Survive është një “spinoff” jo i zakontë i lojës
Metal Gear Survive është diçka intriguese. Është një ndër të paktat projekte të Metal Gear të krijuara me përfshirjen e krijuesit të serive Hideo Kojima dhe do të jetë loja e pare Metal Gear që do të dalë që nga…