Tag: metal gear solid

Hideo Kojima hedh në gjyq të përfshirët në lajmet false kundra tij
Një zhvillimllues legjendar i lojërave video ka kërcënuar se do të padise për postimet e veprimeve që e portretizojnë atë si vrasësin e Shinzo Abe. Krijuesi i Metal Gear Hideo Kojima ishte lidhur me vrasjen e ish-kryeministrit japonez në fotot…
Konami po mendon të rikthejë lojërat nëpërmjet remake
Video games Chronicle ka deklaruar se Konami është vendosur të rrisë sipërmarrjet e saj të zhvillimit të lojërave video me remake të reja për ekskluzivitetet e saj më të mëdha. Kjo do të thotë që lojtarët thuhet se do të…
Metal Gear Solid 3 mund të jetë duke u bërë remake
Mesa duket Metal Gear Solid 3: Snake Eater është duke u bërë remake bashkë me shumë lojëra të tjera në radhë nga seria e Metal Gear Solid. Kjo gjë vjen nga VGC të cilët raportojnë se thashetheme rreth remake të…
Hideo Kojima mund të bëjë një lojë vetëm për Xbox
Akoma në tronditje të madhe nga ndeshja e tij e fundit, Death Stranding, duket se Hideo Kojima do të bëhet partner me Microsoft për një lojë të re Xbox. Insider Jeff Grubb raporton se Microsoft dhe Kojima kanë nënshkruar një…
Filmi i Metal Gear Solid do të sjellë Oscar Isaac si Solid Snake
Oscar Isaac është përzgjedhur për të luajtur Solid Snake në adaptimin e ardhshëm të filmit Metal Gear Solid. Aktori që luajti pilotin Poe Dameron në trilogjinë e fundit të Star Wars dhe Duke Leo Atreides në Dune, së shpejti do…
Vetë Hideo Kojima nuk e kupton Death Stranding
Nuk i vëmë faj. Hideo Kojima ka theksuar disa herë se loja e shumëpritur e tij, Death Stranding do të krijojë zhanrën e saj të veçantë në botën e videolojërave, në të njejtën mënyrë siç bëri edhe Metal Gear Solid…
Luani si Johnny Silverhand i Keanu Reeves në Metal Gear Solid 5
Gjithashtu edhe si John Wick Duket se Keanu Reeves është bër tashmë një prej figurave më të shquara dhe të dashura në videolojëra. John Wick u bë pjesë e Fortnite dhe gjithashtu do të vijë në formën e një loje…