Tag: mcu

Tom Hiddlestone do që të luajë përgjithmonë rolin e Loki
Loki i Tom Hiddleston ka qenë prej kohësh një kërkesë thelbësore në Universin Kinematik të Marvel dhe padyshim një nga personazhet më të rëndësishëm të tij. Për herë të parë duke u shfaqur si Zoti Norvegjez i Mischief deri në…
Toby Maguire mund të vijë në filmin e ardhshëm të Spider-Man
Thashethemet vazhdojnë të hedhin sugjerime se Spider-Man: No Way Home më në fund do të shfaqë se Wallcrawler i Tom Holland MCU do të bashkohet nga Tobey Maguire dhe Andrew Garfield, duke përsëritur rolet e tyre si Sony Spider-Man origjinal…
Marvel sjell trailer për performancën e fundit të Chadwick Boseman në MCU
Chadwick Boseman ishte një hero për shumë njerëz. Aktori që portretizoi T'Challa në Black Panther dhe më gjerë në Marvel Cinematic Universe ishte një frymëzim për adhuruesit e librave komikë në të gjithë botën. Mjerisht, ai ndërroi jetë në vitin…
Marvel publikon trailer-in më të ri të Loki
Marvel Studios ka publikuar trailerin e ri të Loki, serinë e tij të tretë Disney +. Dalja e tij vjen pas debutimit të posterit të parë të serialit në muajin Mars. Shfaqja sjell Tom Hiddleston duke përsëritur rolin e tij…
Regjizori i Doctor Strange thotë se të gjitha versionet e Spider-Man ekzistojnë brenda MCU
Regjizori i Doctor Strange e ka përforcuar edhe më tej në teorinë se një crossover i Spider-Man është duke ndodhur në Marvel Cinematic Universe. Për një kohë të gjatë mendohej se Spider-Mans që kemi parë deri më tani ekzistonin në…
Tom Holland konfirmon se xhirimet e Spider-Man 3 kanë filluar
Një javë pasi mbaroi të gjitha detyrimet e tij me Uncharted dhe pasi patëm mundësi të shihnim pamjen e parë të Tom Holland si Nathan Drake, aktori është gati për projektin e tij të ardhshëm. Cili është ky? Sigurisht që…
LazarBeam thotë se Fortnite Season 4 është pay to win
Epic Games prezantoi një sërë heronjsh dhe antagonistësh të njohur të Marvel me update-in e Season 4, por disa nga skinet e personazheve të reja janë "pay to win", kjo sipas Lannan ‘LazarBeam’ Eacott. Të hedhësh akuza për pay to…
Një makinë Whiplash me tematikën e Iron Man do të vijë në Fortnite
Një leak i ri i Fortnite  ka zbuluar se një skin makine Whiplash i Iron Man do të vijë së shpejti dhe ajo ka për të qenë më e mirë se makinat normale. Sipas një leak-u nga data miner-i SexyNutella,…
Si të merrni çekiçin e Thor në Fortnite
Fortnite Season 4 është lançuar dhe një nga items që mund të merrni në sezonin e ri me tematikën e Marvel është çekiçi i Thor. E bukura është që vetëm personazhe të caktuara mund ta përdorin atë. Ja çdo gjë…
Leaks sugjerojnë ardhjen e Thor në Fortnite
Leaks-at e fundit e bëra në lojë kanë sugjeruar se crossover-i i ardhshëm i Fortnite do të fokusohet në Thor. Një tjetër personazh i Marvel që thjesht i futet Fortnite, sepse pse jo. Në këtë pikë mund të presim gjithçka.…