Tag: mario

Seth Rogen do të sjellë një film solo të Donkey Kong
Nuk ishte shumë kohë më parë kur ne pamë listën e aktorëve për filmin Mario. Nintendo dhe Illumination kanë punuar së bashku për të bërë një film në universin Mario. Megjithëse Charles Martinet, zëri i Mario dhe shumë personazheve të…
Mario Golf: Super Rush Review
Lojtarët e Mario Kart dhe Mario Tenis e kuptojnë që kur personazhet e Nintendo-s përpiqen të hyjnë në një sport, ata sjellin në të ngjarje, karaktere dhe aftësi unike. Loja e golfit është një sport i cili kërkon durim por…
Të rinjtë kanë më shumë shanse të njohin Mario dhe Pikachu sesa Hitlerin dhe Putinin
Një studim ka arritur në përfundimin se të rinjtë kanë 16% më shumë gjasa të njohin personazhet më ikonë të lojërave si Mario, Pikachu dhe Sonic sesa disa nga politikanët e shquar të kohës sonë. ‘Millennials’ kanë lindur midis viteve…
Lojtarët e GTA Online sjellin Mario, Luigi & Yoshi në Los Santos
Grand Theft Auto njihet për vjedhje, agresivitet dhe makina të shpejta, por kur vjen puna te komuniteti i saj krijues, nuk i dihet kurrë se me çfarë mund të përballesh. Lojtarët tashmë lojtarët kanë ardhur me GTA Online cosplays për…
Tashmë mund të luani Super Mario 64 në PC pa emulator
Projekti i disa fansave është port-i më i mirë i kësaj loje që kemi parë ndonjëherë Lojtarët kanë përdorur emulatorë dhe kanë krijuar mods për Super Mario 64 për vite tashmë. Megjithatë, tani është zbuluar një port i ri i…
Sony heq Mario nga Dreams pasi Nintendo hap probleme me copyright
Nëse jeni një prej lojtarëve që kanë luajur Dreams, të Media Molecule, keni vënë re një përzgjedhje fantastike të lojërave të krijuara nga vetë përdoruesit. Gjithsesi, duket se Nintendo nuk është shumë i lumtur me një model personazhi të krijuar…
Legendary Update në Super Mario Maker 2 sjell Link dhe Master Sword
Legendary Update gjithashtu shton një mode të ri me pista nga Nintendo Update i ardhshëm i Super Mario Maker 2 do të sjellë Link si personazh në lojë, së bashku me një koleksion armës dhe lëvizjesh klasike nga The Legend…
Dikush ka krijuar një battle royale brenda Super Mario Bros
A është e mundur kjo? Mesa duket po Call of Duty ka një battle royale. Fallout ka një battle royale. Battlefield ka një battle royale. Kush është loja e rradhës që do të marrë një battle royale? Përgjigja juaj padyshim…
Dikush mbaroi Mario 64 në mbi 70 orë me vetëm një buton
E vështirë për tu besuar por e vërtetë Kohët e fundit ka patur shumë streamera që kanë patur arritje të pabesueshme. Kujtojmë tipin që mundi të gjitha lojërat Soulsborne pa marrë asnjë goditje, personi që arriti në nivein e 99…
Nintendo në E3 2017: 5 lajmërimet më të mëdha
Metroid Prime 4, Pokemon në Switch dhe më shumë Nintendo ishte e fundit nga tre kompanitë e mëdha që u prezantuan në E3 këtë vit (të cilën e bëri nëpërmjet një prezantimi online stream në vend të një konference gjigande…