Tag: mappa

Konfirmohet më në fund One Punch Man Season 3
Pothuajse 3 vite pas përfundimit të Season 2 të One Punch Man, Season 3 i serisë është konfirmuar se do të vijë së shpejti. Çfarë dimë deri më tani për One Punch Man Season 3? E gjithë kjo gjë nisi…
Chainsaw Man zbulon trailer e dytë dhe detaje të reja
Anime e Chainsaw Man është një prej anime më të shumëpritura për vjeshtën e vitit 2022. Dhe tashmë një trailer i ri është zbuluar gjatë livestream të sotshëm bashkë me shumë detaje të reja. Gjatë një livestream të zhvilluar në…
Vinland Saga Season 2 sjell një trailer të ri bashkë me datën e lançimit
Anime e Vinland Saga kur erdhi bëri goxha bujë duke I bërë fansat të prisnin me padurim një Season 2 të serisë anime. Dhe më në fund pas disa vitesh Vinland Saga sjell një trailer dhe një poster të ri…
Kur do të jetë finalja e Attack on Titan?
Episodi i fundit i serialit anime të Attack on Titan është afër dhe me Scout Regiment që përpiqen të ndalojnë Eren Jaeger, është koha perfekte për t’u dhënë më shumë informacion fansave. Megjithëse përshtatja e anime po pëson një vonesë…
Attack on Titan lançon Colossal Titan më të frikshëm të serialit
SPOILER ALERT Attack on Titan ka qenë një sukses në dekadën e fundit dhe nuk do të kalojë shumë kohë që seriali të përfundojë Shfaqja po shkon drejt fundit me sezonin e katërt, dhe deri më tani, të gjitha gjërat…
Votoni anime tuaj të preferuar në Crunchyroll Anime Awards 2022
Crunchyroll ka shpallur finalistët e saj për Anime Awards 2022. Votimi publik për fituesit e çmimeve filloi këtë të martë, më 18 janar 2022 dhe do të zgjasë deri të martën e ardhshme, 25 janar 2022. Fituesit do të shpallen…
Kur do të dalë traileri i parë i Jujutsu Kaisen 0?
Jujutsu Kaisen është një nga animet më të shikuara këto ditë, dhe fansat mezi presin të shohin se çfarë do të sjellë filmi i saj i parë. Ashtu si Demon Slayer para tij, kjo përrallë e mbinatyrshme do të vazhdojë…
Kur do të vijë Season 4 Part 2 i Attack on Titan?
Të gjithë fansat e anime po presin me padurim çdo informacion mbi lançimin e pjesës së dytë të sezonit 4 të Attack on Titan. Epo, kohët e fundit, krijuesit dhanë një të dhënë për kthimin e animes, dhe këtu ne…
Studio e AOT dhe Jujutsu Kaisen prezanton trailer e parë të Chainsaw Man
Mappa, studio e animacionit pas shumë anime ku mund të përmendim Attack on Titan, Jujutsu Kaisen dhe më shumë ka prezantuar sot gjatë 10-vjetorit të saj trailer e parë të anime të shumëpritur, Chainsaw Man. Chainsaw Man tregon ngjarjet e…
A do të ketë Jujutsu Kaisen Season 2?
Season 1 i Jujutsu Kaisen nuk ka shumë që ka mbaruar dhe shumë fansa si të huaj po ashtu edhe shqiptar kanë nisur të ngrejnë një pyetje të madhe: Kur do të vijë Season 2 i Jujutsu Kaisen? Jujutsu Kaisen…