Mafia: Trilogy tashmë është e disponueshme në PC
2K dhe Hangar 13 njoftuan se Mafia: Trilogy në PC përmes Steam do të jetë në dispozicion për blerje  në Europë nga 20 Nëntori për £29.99. Me blerjen, lojtarët do të jenë në gjendje të marrin Mafia: Trilogy përmes një…
Mafia: Definitive Edition Review
Vrasja, grabitja, krimi dhe tradhtia janë kombinimi i duhur i fjalëve me të cilat mund ta përshkruajmë serinë e lojërave Mafia. Mafia 1 është një prej lojërave të cilat akoma sot edhe kësaj dite kujtohet dhe na sjell nostalgji. Fatkeqësisht…
Ndryshime midis Mafia: Definitive Edition dhe Mafia 1
Edhe pse Mafia: Definitive Edition është një remake i Mafia 1, ajo prapë ka ndryshime nga loja origjinale Mafia 1 është një prej lojërave të cilat akoma sot edhe kësaj dite kujtohet dhe që na sjell nostalgji. Edhe pse jemi…
Mafia: Definitive Edition tani është lançuar zyrtarisht
Mafia: Definitive Edition kompleton Mafia: Trilogy e plotë, e cila përfshin Mafia remake, Mafia II remaster dhe ri-prezantimin e Mafia III, nga 2K dhe Hangar 13 2K dhe studioja e saj e zhvillimit, Hangar 13 lançuan sot Mafia: Definitive Edition,…
Zbulohet kolona e plotë zanore e Mafia: Definitive Edition
Më shumë se 30 këngë të licencuara nga artistë legjendar u njoftuan para fillimit të lojës më 25 Shtator 2K dhe Hangar 13 lëshuan detaje të kolonës zanore të liçensuar të Mafia: Definitive Edition, e cila përfshin 35 këngë nga…
Shfaqen 15 minutat e para gameplay nga Mafia: Definitive Edition
Është një hap i madh përpara, veçanërisht në 4K Mafia: Definitive Edition është më shumë se një fasadë e bukur e lojës origjinale në 2002; është një remake i plotë, i cili është me fat sepse origjinali definitivisht duket si…
Zbulohet remasteri i Mafia II përmes Mafia: Trilogy
2K Games dhe Hangar 13 e kanë mbajtur fjalën, duke njoftuar Mafia: Trilogy. Kjo është një paketë që përfshin të gjitha lojërat e serive deri më tani, duke i lejuar lojtarët që të rijetojnë jetët e personazheve përgjatë tre periudhave…
Bëhen leak në Xbox Store remake-u i Mafia dhe data e lançimit
Remaster-i i Mafia pritet të lançohet në 28 gusht 2020 Në 10 maj, Twitter-i i Mafia u zgjua duke postuar një tweet të çuditshëm që ngjalli spekulimet për një remaster të lojës. Më pas, më 13 maj, ata postuan një…
Twitter-i i lojës Mafia riaktivizohet për të dhënë një njoftim
Adresa zyrtare e Mafia në Twitter, që ka qenë e heshtur që nga gushti i 2018s, u riaktivizua sot për të postuar një fjalë të vetme: Family. Sado që fansat do ta vlerësonin nëse kjo do të ishte ndonjë e…
Publikuesi i GTA konfirmon se po punohet për disa lojëra të mëdha
A mund të jetë GTA 6 një prej tyre? Lojtarët e GTA 5 po vazhdojnë të qarkullojnë në rrugët e Los Santos në GTA Online, me Rockstar Games që vazhdon të sjellë update të vazhdueshme në multiplayer. Megjithatë, tashmë që…