Mafia: Definitive Edition Review
Vrasja, grabitja, krimi dhe tradhtia janë kombinimi i duhur i fjalëve me të cilat mund ta përshkruajmë serinë e lojërave Mafia. Mafia 1 është një prej lojërave të cilat akoma sot edhe kësaj dite kujtohet dhe na sjell nostalgji. Fatkeqësisht…
Mafia: Definitive Edition shton një Noir Mode bardhë e zi me update 1.03
Mafia: Definitive Edition, remake-u i fundit e Mafia e PS4/Xbox One/PC, ka marrë update-tin e saj të parë të madh pas lançimit, dhe përfshin një modalitet të ri vizual. Patch 1.03 shton Noir Mode, i cili e kthen Mafia-n në…
Ndryshime midis Mafia: Definitive Edition dhe Mafia 1
Edhe pse Mafia: Definitive Edition është një remake i Mafia 1, ajo prapë ka ndryshime nga loja origjinale Mafia 1 është një prej lojërave të cilat akoma sot edhe kësaj dite kujtohet dhe që na sjell nostalgji. Edhe pse jemi…
Mafia: Definitive Edition tani është lançuar zyrtarisht
Mafia: Definitive Edition kompleton Mafia: Trilogy e plotë, e cila përfshin Mafia remake, Mafia II remaster dhe ri-prezantimin e Mafia III, nga 2K dhe Hangar 13 2K dhe studioja e saj e zhvillimit, Hangar 13 lançuan sot Mafia: Definitive Edition,…
Zbulohet kolona e plotë zanore e Mafia: Definitive Edition
Më shumë se 30 këngë të licencuara nga artistë legjendar u njoftuan para fillimit të lojës më 25 Shtator 2K dhe Hangar 13 lëshuan detaje të kolonës zanore të liçensuar të Mafia: Definitive Edition, e cila përfshin 35 këngë nga…
Këto janë të gjitha lojërat që do të lançohen këtë Shtator
Të gjitha lojërat që do të vijnë ketë shtator dhe cilat prej tyre duhet të luani Një sezon i ri për lojërat erdhi pas një viti tepër të vështirë për shkak të COVID-19 që solli në mbylljen e shumë kompanive…
Mafia: Definitive Edition vjen me një trailer të ri
Kemi mundësinë të shikojmë pamje të tjera të remake-ut të Mafia, Mafia: Definitive Edition. Një traileri i ri i narrativës së lojës u postua mbrëmë në Gamescom 2020. Klipi i quajtur: "A life of reward too big to ignore" na…
Shfaqen 15 minutat e para gameplay nga Mafia: Definitive Edition
Është një hap i madh përpara, veçanërisht në 4K Mafia: Definitive Edition është më shumë se një fasadë e bukur e lojës origjinale në 2002; është një remake i plotë, i cili është me fat sepse origjinali definitivisht duket si…
Bëhen leak në Xbox Store remake-u i Mafia dhe data e lançimit
Remaster-i i Mafia pritet të lançohet në 28 gusht 2020 Në 10 maj, Twitter-i i Mafia u zgjua duke postuar një tweet të çuditshëm që ngjalli spekulimet për një remaster të lojës. Më pas, më 13 maj, ata postuan një…