Tag: lord of the rings

EA zbulon lojën e re mobile falas Lord of the Ring
Electronic Arts dhe Middle-Earth Enterprises ka zbuluar ditën e sotshme më 9 maj lojën e tyre të re nga Lord of the Ring të quajtur The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Dhe pjesa më e bukur është se…
Lord of the Rings do të vijë si një anime
Pak më parë u njoftua nga Warner Bros. dhe New Line Cinema se një film i ri i Lord of the Rings do të vijë së shpejti, gati 20 vjet pas trilogjisë së parë fitues i Oskari, të Peter Jackson.…
Amazon anulon lojën Lord of the Rings e njoftuar dy vjet më parë
Reparti i video lojërave të Amazon.com Inc. ka anuluar një lojë bazuar në serinë Lord of the Rings, e cila u njoftua në 2019, në një tjetër pengesë për gjigantin e teknologjisë. Loja ishte në zhvillim nga Amazon Game Studios…
MMO-ja e Lord of the Rings nga Amazon mund të vijë në 2022
MMO-ja falas e Lord of the Rings, bashkë-zhvilluar nga Athlon Games dhe Amazon, duket se do të vijë në 2022. Athlon Games është një degë e Leyou, e cila u ble kohët e fundit nga Tencent dhe dokumentet e zbulimit…
Amazon do të zhvillojë një lojë MMO të Lord of the Rings
Loja duket se nuk ka lidhje me serialin e ardhshëm të Amazon bazuar tek Lord of the Rings Amazon Game Studios ka zbuluar projektin e tyre të rradhës: një MMO Lord of the Rings që Amazon po e zhvillon në…
Një lojë e re e Lord of the Rings do të vijë në 2021
Protagonisti i saj do të jetë Gollum. Daedalic Entertainment ka njoftuar se po punon për një aventurë të re të Lord of the Rings që do të lançohet në vitin 2021 për PC dhe "të gjitha platformat e konsolave të…