Tag: live stream

Twitch planifikon një program të ri për të fituar para
Twitch po konsideron uljen e pagesave të subscribtion për streamers të nivelit më të lartë, sipas një raporti të ri. Takimet e fundit në Twitch janë fokusuar në ndryshimet e fitimit të parave që mund të fillojnë të shfaqen këtë…
Amouranth tregon fitimet nga OnlyFans pasi hoqi dorë
Amouranth do të heqë dorë nga OnlyFans në qershor. Kjo erdhi si një surprizë për komunitetin e streaming pasi ishte mënyra se si Amouranth më parë po fitonte shumicën e parave të saj. Por sa para fitonte Amouranth në OnlyFans?…
Kina ndalon streaming të lojërave të paautorizuara
Në mars, qeveria kineze njoftoi planet për të zgjeruar kufizimet e saj në lojërat në internet për të miturit, duke përfshirë transmetimin e drejtpërdrejtë dhe mediat sociale. Në atë kohë, qeveria po kërkonte reagime publike për një projekt-dokument të ndryshimeve…
Gjatë betejës në r/place, xQc merr kërcënime me vdekje
Twitch streamer xQc ka pohuar se ai ka marrë kërcënime me vdekje nga fansat e My Little Pony. Streameri nuk njihet saktësisht për të qenë i padiskutueshëm. Me kalimin e viteve, ai është bërë BAN nga Twitch shumë herë dhe…
Ky streamer sulmohet fizikisht live në Twitch
Streameri i Twitch CashMeow është i njohur për broadcast-et e tij në IRL. Së fundmi ai vendosi të bëjë stream një udhëtim në Tokio, Japoni dhe gjërat u bënë të dhunshme gjatë një live stream atje. CashMeow po filmonte veten…
Si të shihni live stream-in e zbulimit të multiplayer të Black Ops: Cold War
Zbulimi i multiplayer të shumëpritur për Call of Duty: Black Ops - Cold War është shumë afër, dhe ne kemi gjithçka që ju nevojitet për të parë eventin live Black Ops: Cold War është emri i pjesës tjetër të serisë…