Tag: live action

Netflix publikon trailerin zyrtar për seritë e reja Tekken
Franchise masivisht e njohur e lojërave video Tekken së shpejti do të bëjë debutimin e saj në anime me Netflix, dhe shërbimi i transmetimit u ka dhënë fansave një vështrim të parë se çfarë të presin me trailerin e tij…
Live-Action i Marvel Zombies do të vijë së shpejti
Ideja e Marvel Zombies nuk është asgjë e re, por koncepti i tmerrshëm kohët e fundit gjeti një audiencë krejt të re kur episodi i javës së kaluar të What If ...? i ekspozoi heronjtë e Universit Kinematografik Marvel ndaj…
Zbulohet logoja e serisë One Piece të Netflix dhe titulli i episodit të parë
Komuniteti anime është i vetëdijshëm se Netflix po punon në një seri live-action të One Piece. Deri më tani, ne dimë shumë pak për përshtatjen të Netflix të serisë popullore manga/anime. Sidoqoftë, kohët e fundit, krijuesit zbuluan logon zyrtare të…
Cowboy Bebop zbulon pamjet e reja të serialit në Netflix
Cowboy Bebop është një ndër anime më të vlerësuara e cila sjell aventurat e Spike Spiegel dhe miqve të tij në hapësirë. Para pak kohësh Netflix zbuloi se një adaptim live action i anime do të vinte në platformën e…
Fall Guys ka bërë një reklamë live-action
Ky pra, quhet marketing i mirë. Fall Guys ka qenë një sukses masiv për Mediatonic, me mbi dhjetë milionë kopje të shitura vetëm në PC. Për këtë arsye nuk habitemi fort që ekipi do të falenderojë komunitetin e tij përpara…
Shkrimtari i One Piece për Netflix flet për datën e lançimit
Filmi live-action i One Piece pritet të vijë gjatë vitit 2022 One Piece ka qenë për një kohë të gjatë në fushën e anime për dekada tani, dhe kjo anime meriton çdo vlerësim që ka marrë. Anime është renditur si…
Një trailer filmi për Cyberpunk 2077 tregon si do të dukej RPG në live-action
Një trailer për filmin e ardhshëm të bërë nga fansat për Cyberpunk 2017, Phoenix Program, është publikuar online. Traileri, i cili tërhoqi vëmendjen e CD Projekt Red, është bërë nga regjizori dhe koordinatori Vi-Dan Tran. Videoja gjithashtu paraqet shumë cosplayers…
Regjizorët e Avengers japin detaje të reja për filmin e Herkulit
Disney do të sjellë një film live-action të Herkulit dhe kompania ka rekrutuar regjizorët e Endgame, Joe dhe Anthony Russo për ta prodhuar. Në një intervistë të re, ata folën për këtë projekt dhe dhanë disa detaje të reja për…
Është konfirmuar një remake live-action i Herkulit
Më thuaj një emër luftëtari... Thashethemet që po qarkullojnë për një film live action të Herkulit janë të vërteta. Vëllezërit Russo do të jenë të përfshirë në këtë projekt dhe jo si regjizorë. Njoftimi zyrtar erdhi mbrëmë në darkë, duke…
Disney do të sjellë një vazhdim të Aladdin
Një botë e re... Disney ka investuar shumë në kthimin e filmave të animuar në live-action. Vitin e kaluar kishim dy projekte të suksesshme me The Lion King dhe Aladdin. Të dy filmat kaluan $1 miliardë në box office. Gjithashtu…