Cate Blanchett konfirmohet për filmin e Borderlands
Më herët gjatë këtij muaji po qarkullonin disa thashetheme që Cate Blanchett ishte në bisedime për tu shfaqur në filmin e Borderlands dhe tani Lionsgate e ka bërë zyrtare. Thashethemi ishte i vërtetë, bisedimet dolën me sukses dhe Cate Blanchett…
Shikoni John Wick nga YouTube falas
Lionsgate solli një kanal në YouTube së fundmi me disa nga filmat më të preferuar ndonjëherë nga publiku, që të mund të shihen në mbarë botën teksa vazhdon karantina. Para pak ditësh përshembull u bë premiera e La La Land , Dirty…
John Wick 4 vonohet plot një vit për shkak të coronavirus
Lionsgate ka shtyrë filmin e ardhshëm të John Wick me një vit të plotë. Fillimisht i përllogaritur për lançim në 21 maj të 2021, John Wick: Chapter 4 tani do të vijë në kinema në 27 maj të 2022. Kjo…
Shifrat e shitjeve të Hellboy thonë se filmi është një dështim
Me vetëm $12 milion, reboot-i është në telashe. Gjërat nuk duken fare mirë për reboot-in e Hellboy. Lionsgate kishte një pritshmëri modeste mbi fitimet e filmit , por as ato nuk mundi ti arrinte. Ky adaptim i origjinalit të Mike…
Zbulohet traileri i parë i filmit Hellboy për në 2019
Hellboy rikthehet. Lionsgate publikoi trailerin e parë në adaptimin e ardhshëm të klasikut të Mike Mignola. David Harbour, ylli i Stranger Things shfaqet si protagonisti i ardhur nga ferri. Ky trailer tregon personazhin tonë, duke punuar krahas anëtarëve të  Bureau…