Tag: legends of runeterra

Riot dhe Netflix zbulojnë një trailer të ri për Arcane
Pas teaser trailer të tyre para disa kohësh, Riot Games dhe Netflix më në fund ka nxjerrë një trailer të ri për një nga TV Show e tyre më të pritur të quajtur Arcane. Arcane pritet që të përfshijë histori…
Lojërat mobile më të mira të vitit 2020
2020 ishte një vit i suksesshëm për tregun e lojërave mobile Viti 2020 ka qene një vit tepër i vështirë për të gjithë por gjithashtu edhe tepër interesant për mënyrën sesi shumë gjëra ndryshuan gjatë këtij viti. Një prej këtyre…
Legends of Runeterra shpallet ‘iPad Game of the Year’ nga Apple
Legends of Runeterra dominon në iPad Games Apple ka nderuar Legends of Runeterra me çmimin iPad Game of the Year. Fituesit e App Store më të mirë të vitit 2020 u shpallën sot, duke njohur 15 aplikacione dhe lojëra për…
Spirit Blossom ka ardhur në LoL, TFT dhe Legends of Runeterra
Riot e ka sjellë eventin në të gjithë universin e League of Legends Pas teasers dhe zbulime të shumë skins, Riot më në fund ka sjellë në lojërat e tyre eventin Spirit Blossom. Ky event do të zgjasë një muaj,…
Legends of Runeterra do të marri modes të reja së shpejti
Loja me letra e Riot Games sa vjen e përmirësohet Legends of Runeterra është një prej lojërave të mira me letra në PC dhe mobile, por duke nisur nga qershori e më tej, ajo do të bëhet edhe më e…
Riot mund të sjelli bans nga Valorant dhe në lojërat e tjera
Ban-i në Valorant mesa duket mund të vlejë edhe në League of Legends Valorant padyshim që i ka sulmuar cheaters dhe hackers që prej fillimit me sistemin e tyre anti-cheat, Vanguard. Riot Games deklaroi se kishte bërë ban thuajse 9,000…
Legends of Runeterra zyrtarisht ka dalë në PC dhe mobile
Ditët e beta kanë mbaruar Loja strategjike me karta e Riot, Legends of Runeterra, është lançuar zyrtarisht pas tre muajve në open beta. Nga 28 prilli deri më 30 prill, loja po lansohet në të gjithë botën, si në PC…
Legends of Runeterra vjen në mobile në 30 prill | GameON BUZZ
Kjo video mundësohet nga @Telekom Albania . UNDP bashkon forcat me Telekom për t’i ofruar publikut shqiptar informacione shëndetësore https://gameon.al/tech/covid-19-undp-... Riot Games zbuloi gjatë 10-vjetorit të kompanisë në tetor të 2019 se do të lançonte 10 lojëra të reja. Njëra…
Riot publikon videon e shkurtër të Tales of Runeterra, “Before Glory”
Nëse po kërkoni më shumë histori të League of Legends, atëherë jeni me fat. Riot Games lëshoi  videon e saj të parë të shkurtër në seritë e videove Tales of Runeterra, duke filluar me një fokus në Garen, Fiora dhe…
Legends of Runeterra do të vijë në mobile në 30 prill
Loja me letra e Riot Games gjithashtu do të lançohet zyrtarisht në këtë datë në PC Riot Games njoftoi se Legends of Runeterra, loja e ardhshme me letra e League of Legends, do të vijë në mobile në 30 prill.…