Tag: league

LoL Patch 12.6 | Rengar Rework, Hecarim dhe Tryndamere Nerf
Patch 12.6 ka ardhur më në fund në League of Legends duke sjellë ndryshime të mëdha në lojë. Por cilat janë këto ndryshime që kanë ardhur me këtë patch? Azir Azir ka qenë për një kohë të gjatë goxha i…
Kujdes nga ky bug misterioz që iu bën permaban në League of Legends
Shumë lojtarë të League of Legends kanë hyrë në lojë gjatë kësaj fundjave por rastësisht janë përballuar me një mesazh i cili i lajmëronte se ata ishin bërë ban për shkak të një bug. Lajmërimi që shumë lojtarë kanë marrë…
League of Legends mund të heqë një nga ndryshimet e Season 12
Season 12 solli goxha ndryshime në League of Legends dhe një ndër këto ndryshime ishin dy dragonjtë e rinj, Chemtech Drake dhe Hextech Drake. Por mesa duket dragonjtë e rinj mund të hiqen nga loja. Që prej fillimit të Season…
League of Legends zbulon trailer për Season 12
League of Legends zbuloi sot trailer e ri duke shënuar nisjen e Season 12 pas disa javësh në fazën Pre-Season. Season 12 gjithashtu do të sjellë goxha ndryshime të reja dhe plot evente të reja. Trailer i ri quhet “The…
League of Legend zbulon Zeri, champion e tyre më të ri
Më në fund Riot Games ka zbuluar champion e tyre më të ri pas muajsh të tëra leaks. Champion i ri që do të vijë së shpejti është Zeri e cila pritet të sjellë mekanika të reja dhe më shumë…
Riot dhe Netflix zbulojnë një trailer të ri për Arcane
Pas teaser trailer të tyre para disa kohësh, Riot Games dhe Netflix më në fund ka nxjerrë një trailer të ri për një nga TV Show e tyre më të pritur të quajtur Arcane. Arcane pritet që të përfshijë histori…
League of Legends prezanton Vex dhe Shadow e saj
Riot Games më në fund ka prezantuar champion e ardhshëm që do të vijë në lojë të quajtur Vex dhe i cili sjell me vete disa aftësi speciale në League of Legends. Trailer për Vex u lançua para disa kohësh…