Tag: LCS

Riot merr ankesa për drops “jashtëzakonisht kot” të LEC & LCS
Zhvilluesi i League of Legends ka marrë disa reagime negative për mënyrën se si ata kanë sjellë drops në streams, ku fansat mund të fitonin shpërblime për shikimin e ndeshjeve live të LCS dhe LEC Për dallim nga sistemi i…
Ja se sa para fiton një lojtar profesionist i League of Legends
Rrogat e lojtarëve të LCS tani po konkurrojnë me ato të futbollistëve Lojtarët profesionistë të League of Legends po bëjnë shumë para në Amerikë. Sipas Hal Biagas, drejtorit ekzekutiv të North America LCS Players Association (NALCSPA), rroga mesatare e një…
Riot Games pezullon LCS dhe LEC të League of Legends
Ligat do të rinisin në një datë të mëvonshme. Mbyllja e paevitueshme e skenës së esport të League of Legends tashmë ka ardhur. Gjatë javës së kaluar, Riot Games ka bërë disa ndryshime për sa i përket planeve të League…
45 lojtarë të LCS thonë se të qenurit pro në LoL i ka ndihmuar me lidhjet dashurore
Një poll anonim për lojtarët e League of Legends në LCS ka sjellur disa rezultate shumë interesante mbi tematika si EU vs NA dhe jetën personale. Me LCS që filloi dje në datë 24 janar, liga ka kompletuar rezultatet e…
Video e fushatës së Donald Trump përdor muzikën e League of Legends
Duket se Trump është një ndjekës i vjetër i LoL... apo është thjesht rastësi? Fansat e vjetër të League of Legends në Europë padyshim që do të kenë nostalgji kur të shohin videon e fundit të Presidentit të SHBA Donald…
Sipas Riot, LCS ishte liga sportive e tretë më e ndjekur në SHBA
LCS po konkurron me sportet tradicionale Fundi i vitit po vjen me shpejtësi dhe ndërkohë që fansat amerikanë të League of Legends po shohin dhe një herë se çfarë ka ndodhur në 2019, ka shumë gjëra për t'u festuar. LCS…
Së shpejti do të shikoni League of Legends esports në aeroplane
Nuk ka ndonjë gjë më të keqe se të jesh në një fluturim të gjatë dhe të mësosh se skuadra jote e preferuar e esports ka humbur, falë atij personit hiperaktiv në media sociale që nuk mban dot një gjë…