Tag: launch

Hidhen shenja drejt agjentes më të re të Valorant
Të paktën mund të themi që asaj i pëlqen ngjyra lejla... Riot Games ka hedhur shenjat e para drejt agjentes së 11 të Valorant, e cila pritet të vijë në lojë kur ajo të lançohet javën e ardhshme. Agjentja është…
Dalin detajet e para të lançimit të League of Legends Wild Rift
Një closed alpha e lojës do të vijë së shpejti Në tetor të viti të kaluar, Riot Games zbuluan se do të sillnin League of Legends në Android, iOS dhe konsola në formën e League of Legends: Wild Rift. Edhe…
Google Stadia do të ketë edhe 10 lojëra të tjera kur të lançohet
Lista e re përfshin Metro Exodus, NBA 2K20 dhe Football Manager 2020 Pas lajmërimit të parë i cili thoshte se platforma cloud-streaming për gaming Stadia do të lançohej me 12 lojëra, Google e ka dyfishuar numrin e tyre, sipas një…
Modi i ri që kthen Skyrim në multiplayer hyn në closed beta
Së shpejti do të keni mundësinë të eksploroni Skyrim së bashku me 8 miqtë tuaj në Skryrim Together. Edhe pse Bethesda tentoi të kthente serinë Fallout online me Fallout 76, le të themi që rezultatet nuk ishin aspak të kenaqëshme.…
Sleep Tight gati të lançohet këtë muaj në Switch në Europë
Më në fund, do të jetë e mundur që lojtarët në Europë dhe Australi të shkarkojnë këtë lojë. Sleep Tight është një twin-stick shooter, me fokus në ndërtimin e bazave për lojtarët. Në këtë lojë, lojtarët luajnë si një grup…