Tag: last of us

The Last of Us remake do të vijë në PC
The Last Of Us, ndoshta klasikja moderne më ikonike e PlayStation, po vjen në PC. Kjo është faktikisht një remake i lojës së përfolur prej kohësh. Gjëja më qesharake është emri qesharak me të cilin e kanë vendosur: Falë vazhdimit,…
Këto janë filmat dhe TV Show që PlayStation po sjell
Sony së fundmi ka zbuluar goxha projekte në lidhje me lojërat e PlayStation të cilat dëshiron që t’i kthejë në filma ose seriale. Dhe më poshtë do të gjeni një listë me projektet e fundit që Sony ka planifikuar t’i…
Zbulohen detaje për Last of Us Remake për PS5
Një zhvillues që punon në Naughty Dog duket se ka konfirmuar vetëm se studioja është duke punuar në një xhirim të The Last of Us. Raportet u shfaqën për herë të parë vitin e kaluar duke pretenduar se një remake…
Naughty Dog po punon me tre lojëra të reja
Po prisni për më shumë nga The Last of Us? Sipas një postimi të ri të postuar nga bashkë-presidenti i Naughty Dog, Neil Druckmann, duket se ekipi i zhvilluesit aktualisht është duke punuar në tre projekte të ndryshme, dhe le…
The Last Of Us Remake mund të vijë më shpejt nga ç’pritet
Remake i përfolur i The Last Of Us duket se po ecën përgjatë rrjedhës së tij të zhvillimit dhe mund të ketë siguruar një numër arritjesh në këtë kohë, sipas kësaj shpallje pune në Naughty Dog. Kur u shfaqën thashethemet…
Naughty Dog po punon në lojëra të ndryshme AAA
Për një zhvillues AAA si Naughty Dog, mbajtja e zhvillimit të ardhshëm të fshehtë është e vështirë, veçanërisht me krijuesin e lojës që tashmë ka hasur në një histori të fundit me leaks. Sidoqoftë, një postim i fundit i punës…
Mysterious trailer shows new characters for The Last of Us Part 2
At the Paris Games Week, Sony has released a new trailer for The Last of Us Part 2, which seems a bit mysterious since it doesn’t include Joel or Ellie. Instead, the clip shows some previously unknown characters who are…