Tag: kriptomonedha

Tailanda pezullon kriptomonedhat dhe NFT
Kriptomonedhat dhe NFT kanë marrë një vëmendje të madhe gjatë kohëve të fundit por papritmas Tailanda ka vendosur që t’i bëjë ban nga shteti i saj. Gjatë një njoftimi të kryer gjatë ditës së shtunë, Komisioni i Sigurisë dhe Shkëmbimit…
Çfarë ndodhi pas rënies të menjëhershme të cryptocurrency?
Tërheqja dramatike në bitcoin dhe cryptocurrency e tjera vjen si një tufë e titujve negativë dhe katalizatorëve, nga CEO i Tesla Elon Musk. Në një raund të ri të rregulloreve nga qeveria kineze, kanë goditur një sektor të aseteve që…
A është shumë vonë për të investuar në kriptomonedha?
Me rritjen e fundit në vlerën e kriptomonedhës gjatë pandemisë, ju mund të ndjeni një ndjesi të intensifikimit të FOMO nëse nuk zotëroni disa. Por a po humbni vërtet, apo kripta është një lojë e tepërt? Epo, përgjigja varet nga…