Data e lançimit të Death Stranding në PC është shtyrë
Loja e Hideo Kojima do të vijë në korrik Nëse keni pritur një dërgesë nga Sam Porter Bridges, do t'j uduhet të prisni edhe pak kohë. Death Stranding nuk do të vijë në PC në qershor, por mesa duket është…
Shikoni photo mode të Death Stranding në aksion
Kojima Productions do të shtojë një photo mode të ri në versionin PC të Death Stranding, që do të jetë e disponueshme që në lançim. Hideo Kojima ju drejtua Twitter sot dhe ndau një klip të vogël që demonstron se…
Death Stranding PC do të ketë një crossover me Half-Life
Loja do të vijë për PC në Steam dhe Epic në datë 2 qershor. Death Stranding e Kojima Productions do të lançohet për Windows PC në Steam dhe Epic Games store në datë 2 qershor. 505 games e njoftoi këtë…
Hideo Kojima do të punojë në lojëra të vogla dhe manga
Kojima Productions është duke planifikuar shumë projekte. Në botimin e fundit të Famitsu, Hideo Kojima dhe Yoji Shinkawa nga Kojima Productions na çuan në një rrugëtim nostalgjik përsa i përket zhvillimit të Death Stranding, por ata gjithashtu shfrytëzuan një pjesë…
Hideo Kojima tregon konceptin e tij të rradhës
Me lançimin e Death Stranding, ka ardhur koha të krijohet një projekt i ri. Projekti më i fundit i Kojima është tashmë në duart tona, të paktën për ata që kanë PS4, ende pritet lançimi në PC. Gjithsesi, ka ardhur…
Death Stranding GameON Review – Një lojë nga Hideo Kojima
Pas shumë vitesh në pritje, duke u befasuar herë pas here nga trailerat shumë konfuzues të Death Stranding, më në fund kemi rastin ta eksplorojmë këtë botë të sjellë në jetë nga Kojima Productions. Pas largimit shumë dramatik të Hideo…
Hideo Kojima do të bëjë “lojën më të frikshme horror ndonjëherë”
Më të frikshme se P.T.? Death Stranding e Kojima Productions u lançua në PlayStation 4 këtë muaj, duke shënuar një epokë të re për Hideo Kojima, katër vite pasi ai u shkëput nga Konami. Përpara Death Stranding, Kojima po punonte…
Vetmia e Kojima ishte frymëzimi më i madh për Death Stranding
Pas disa viteve në zhvillim Death Stranding është më në fund këtu mes nesh, duke marrë disa opinione të padëgjuara më parë në industrinë e gaming. Përtej asaj që mund të thuhen në aspektin kritik, nuk mund të mohoet që…
Kojima Productions mund të merret me filma në të ardhmen
Sipas Kojima, e ardhmja e gaming është në streaming. Death Stranding është shumë pak ditë pranë lançimit, por kjo nuk e ka ndaluar Hideo Kojima që të hedhë shenja drejt planeve të tij të ardhshme. Si pjesë e një dokumentari…
Death Stranding do të vijë në PC verën e ardhshme
Duket se Death Stranding nuk do të jetë ekskluzive për PS4 Eshtë zyrtare, Death Stranding do të vijë në PC. Në një tweet nga Kojma Productions, që konfirmonte datën e lançimit të 8 nëntorit për PS4, studioja gjithashtu zbuloi se…