Ky listim i Kingdom Hearts 3 sugjeron një variant për PC
Një listim për DLC-në e ardhshme të Kingdom Hearts III, Re: Mind, duket të hedhë shenja drejt një versioni të mundshëm për PC. Thashethemet për versionet në PC janë të shpeshta për lojëra që bazohen kryesisht në konsola, por në…
Këto janë lojërat dhe konsola më e shitur në SHBA gjatë janarit
Nintendo Switch vazhdon të kryesojë në konsolat e shitura. Gjatë janarit u lançuan dy prej titujve më të pritur të këtij viti, Kingdom Hearts III dhe remake i Resident Evil 2, të cilat, ashtu siç pritej, debutuan fuqishëm në Shtetet…
Kingdoms Hearts III bëhet loja më e shitur për këtë javë
Fansat e Square Enix kanë qenë duke pritur një kohë të gjatë për Kingdom Hearts III, kështu që kur loja u lançua në fund të janarit, ata nuk nuk ndejtën duarkryq. Siç njoftoi vetë botuesi përmes faqes në Twitter të…
Filmi më i ri i Kingdom Hearts 3 vjen me një këngë të re
Kanali zyrtar në YouTube i Kingdom Hearts 3 ka publikuar filmin prezantues të lojës. Ky i fundit përmbledh gjithë ndodhitë që kanë ndodhur gjatë historisë së saj. Muzika që paraqitet është një këngë e re e quajtur "Face My Fears"…