Tag: kickstarter

Ky lojtar ka shpenzuar më shumë se 100,000 dollarë në një lojë
Star Citizen, titulli i lojës hapësinore dhe simulimit luftarak që ka filluar që nga viti 2010, për disa është përcaktimi i “një kështjelle në qiell”. Sidoqoftë, ky lojtar ka shpenzuar 100,000 dollarë në zhvillimin e lojës, madje edhe pa u…
Immortal: Gates of Pyre mbledh mbi 60,000$ brenda 24 orëve
Immortal: Gates of Pyre është një lojë e re real-time strategy që synon të japë një përvojë unike duke përdorur elementë të titujve RTS dhe MOBA, të gjitha në një model free- to- play Vetëm një ditë pasi nisi fushatën…
Eiyuden Chronicle është loja më e madhe Kickstarter e vitit 2020
Ndërsa flluska e madhe e Kickstarter mund të jetë një e së kaluarës, ka shumë videolojëra që e prezantojnë lojën e tyre drejt fansave përmes platformës së financimit nga fansat. Më e suksesshmja prej tyre në vitin 2020 ishte Eiyuden…
Mudita Pure është telefoni më minimalist që kemi parë deri më sot
I dizenjuar nga një prej themeluesve të CD Projekt Red, telefoni mban deri në 14 ditë bateri. Teksa pjesa tjetër e CD Projekt Red është e zënë me Cyberpunk 2077, një nga themeluesit e kompanisë, Michal Kiciński është duke sjellë…
Kickstarter ndalon imitimin e GTA Online RAW dhe kthen donacionet
Loja dukej se premtonte shumë më shumë nga sa mund të realizohej Më herët sot, Kickstarter-i për RAW, një sandbox MMORPG e ndërtuar në mënyrë të ngjashme me GTA Online, u ndalua dhe mbështetësit e saj morrën një email nga Kickstarter…
Subverse: Pornoja sci-fi me më shumë buxhet nga lojërat e Kickstarter
Të gjithë ju me fetishe ndaj videolojërave lexojeni këtë Studio FOW është një studio animimi e dedikuar ndaj CG porn, që kryesisht paraqet femra me dëshira të larta seksuale në narrativën e lojërave të tyre. Tani studioja ështe duke punuar…