fbpx
Konami jep myClub coins falas pas ngatërresës së lineup-eve në PES 2020
Aaron Ramsey akoma te Arsenali? Pro Evolution Soccer 2020 e Konami kishte disa lineup-e jo korrekte në lançimin e saj. Kjo gjë e shkaktoi kompaninë që të shpërndante myClub coins falas si kompensim për incidentin. Nëse e keni blerë lojën,…
Janë publikuar sot demoja dhe kopertina e PES 2020
Messi, Gnabry, Pjanic dhe McTominay janë yjet e kopertinës për këtë vit. Teksa një sezon i ri futbolli afreohet, dy skuadra janë ato që do të përballen me njëra-tjetrën në betejën e simulatorit më të mirë të futbollit. Këtë vit…
Pas Juventus, EA humb gjithashtu edhe $800,000 si pasojë
Juventus nuk do të shfaqet në FIFA 20. Kjo pasi Pro Evolution Soccer siguroi një marrëveshje shumë fitimprurëse me kampionët e Serisë A. Që nga ajo pikë, aksionet e EA kanë rënë me mbi $800,000. Ishte Konami ai që arriti…
Juventus bashkëpunon me PES, Piemonte Calcio vjen në FIFA 20
Megjithatë, të gjithë lojtarët e Juventus do të jenë gjithsesi në FIFA 20 Rivaliteti midis PES dhe FIFA është ndër më të mëdhenjtë në botën e videlojërave. Të dyja lojërat e futbollit janë çdo vit në konkurrencë të fortë për…