Tag: jujutsu kaisen

Jujutsu Kaisen ndan pamjet e para të Jujutsu Sorcerers
Jujutsu Kaisen ka prezantuar disa Jujutsu Sorcerers në seri me disa pamje të reja. Franchise origjinale e mangës së Gege Akutami aktualisht po shijon më shumë sukses se kurrë më parë pasi jo vetëm që filmi debutues nga ekskluziviteti është…
Jujutsu Kaisen zbulon një opening theme të re
Jujutsu Kaisen ka publikuar një sekuencë të re të mrekullueshme të opening theme! Franshise së shpejti do të degëzohet me jo vetëm një sezon të dytë,  por me një sërë publikimesh të ndryshme ndërkohë. Një nga këto do të jetë…
Kur do të transmetohet sezoni 2 i Jujutsu Kaisen?
Jujutsu Kaisen tani ka një sezon të dytë në projektet e ardhshme, kështu që kjo do të thotë se pyetja kryesore është se kur do të jemi në gjendje t'i shohim episodet e reja? Pas suksesit të jashtëzakonshëm të sezonit…
Jujutsu Kaisen Season 2 konfirmohet zyrtarisht
Me filmin e parë të Jujutsu Kaisen që erdhi në Japoni vitin e kaluar dhe që do të shfaqet në Europë këtë mars, më në fund është shpallur sezoni i dytë nga Studio MAPPA, i cili do të dalë vitin…
Votoni anime tuaj të preferuar në Crunchyroll Anime Awards 2022
Crunchyroll ka shpallur finalistët e saj për Anime Awards 2022. Votimi publik për fituesit e çmimeve filloi këtë të martë, më 18 janar 2022 dhe do të zgjasë deri të martën e ardhshme, 25 janar 2022. Fituesit do të shpallen…
Jujutsu Kaisen zbulon detaje mbi sezonin e dytë
Jujutsu Kaisen ka hedhur hapat e pare drejt aventurave të ardhshme në një sezon të mundshëm të dytë, me një shtesë të re të bërë në filmin Jujutsu Kaisen 0! Me sezonin e debutimit masivisht të suksesshëm të animes, u…
Jujutsu Kaisen përgatitet për fazën tjetër të Culling Games
Jujutsu Kaisen po krijon skenën për fazën tjetër vdekjeprurëse të Kenjaku's Culling Game me kapitullin më të ri të serialit! Tani që Yuji Itadori dhe Megumi Fushiguro kanë hyrë zyrtarisht në një koloni si pjesë e lojës Culling, disa kapituj…
Regjisori i Jujutsu Kaisen zbulon se Jujutsu Kaisen 0 ishte planifikuar fillimisht për të qenë anime
Regjisori i Jujutsu Kaisen zbuloi se historia nga filmi i ardhshëm Jujutsu Kaisen 0 ishte planifikuar fillimisht për serialin anime! Meqë fansat e animes mund të mos e dinë plotësisht, seriali origjinal i mangës së Gege Akutami nuk filloi në…
Jujutsu Kaisen nis Culling Game me një twist
Jujutsu Kaisen ka flluar zyrtarisht me Yuji Itadori dhe Megumi Fushiguro në lojën Culling, por ka futur një twist në fillimin e tyre të turneut. Yuji dhe Megumi mund të kenë kaluar kapitujt e fundit duke bërë përgatitjet e tyre…
Raportohet se Jujutsu Kaisen do të bëjë një pauzë të shkurtër në tetor
Jujutsu Kaisen kohët e fundit pati një pauzë të madhe në fillim të këtij viti për shkak të shqetësimeve shëndetësore të krijuesit Gege Akutami, dhe duket se historia e Yuji Itadori që shfaqet në Weekly Shonen Jump do të marrë…