Tag: joaquin phoenix

Joker 2 ka më në fund një datë lançimi
Joker 2 ka një datë lançimi dhe detaje të reja të kastit të aktorëve Në Qershor, morëm lajmin emocionues se një vazhdim i thriller psikologjik i 2019, Joker është në rrugë e sipër. Le ta pranojmë, ishte me të vërtetë…
Willem Dafoe do të bëjë një film të Joker me Joaquin Phoenix
Në një intervistë për GQ, aktori Willem Dafoe pohoi se ka dëgjuar idenë e fansave se ai do të ishte një zgjedhje fantastike e kastit për armikun më të lig të Batman, Joker. Ai vështirë se do të na linte…
Joker 2 mesa duket është në zhvillim
Përkundër faktit se shumë, shumë pak njerëz do të argumentojnë nëse ka nevojë për një vazhdim, Joker i 2019 do të ketë një të tillë. Regjisori i filmit Todd Phillips po kthehet për të shkruar vazhdimin e DC, që të…
Foto të reja nga xhirimi i Joker na bëjnë të duam një vazhdim sa më shpejt
Joker i Todd Phillips, me portretizimim e paharrueshëm të Joaquin Phoenix, erdhi në kinema në tetor të vitit të shkuar, duke shënuar progres të madh në Box Office me mbi $1 miliard në të ardhura dhe sigurisht me prezencën e…
Joaquin Phoenix është Jokeri i dytë që merr një Oscar
Fitorja vjen 11 vite pasi Heath Ledger fitoi Oscar për të njejtin rol. Ditët e stigmatizimit të Oscars me comic-books janë në të shkuarën, pasi Joaquin Phoenix fitoi Best Actor për historinë e origjinës së Joker. Pas një fitoreje të…
Joker vë rekord si film comic book me 2 fitore në Golden Globes
Ylli Joaquin Phoenix dhe kompozitorja Hildur Gudnadóttir fituan në kategoritë përkatëse. Joker nuk ja doli të merrte çmimin e madh në Golden Globes Awards, por si një film i ardhur nga një comic book arriti të thyente rekordet e tij.…
Publiku e ka duartrokitur Joker për 8 minuta rresht në Venecia
Filmi u shfaq në Venice Film Festival dhe audienca mbeti e shtangur! Filmi i ri i Joker me Joaquin Phonenix në rolin e protagonistit nuk del në kinema deri në tetor, por ai tashmë e mbylli premierën e tij në…
Filmi Joker përshkruhet si një “arritje e lartë kinematografike”
"Sado që është duke punuar me një material populist, ka ambicie të madhe." Një nga filmat më të pritur të 2019s është Joker me protagonist Joaquin Phoenix. Filmi do ta ketë premierën e tij në tetor, por tashmë është shfaqur…
Mos humbni trailerin e ri të Joker. Është i errët dhe tragjik.
Nuk është Heath Ledger, por prapë është mjaft mirë. Traileri i parë për filmin e DC të Joker është publikuar dhe duket mjaft emocionues. Ky film është historia e origjinës së personazhit dhe ka si protagonist Joaquin Phoenix në rolin…