Tag: jim ryan

Sony konfirmon se Uncharted 4: A Thief’s End do të vijë në PC
Si pjesë e një prezantimi të ri financiar për markën e tyre PlayStation, Sony ka konfirmuar se janë planifikuar më shumë lançime të lojërave PC, duke zbuluar se Uncharted 4: A Theif's End do të jetë në PC diku në…
Një website me scalpers ka shitur mbi 100,000 PS5 me çmime të tmerrshme
Nëse jeni një nga miliona njerëz që duan lojërat, por që ende nuk keni mundësi për ti dhënë vetes një PlayStation 5, hej, unë mund të rrëfej diçka. Lajmet që thonë se mungesat e furnizimit të konsolës mund të vazhdojnë…
Shumë lojëra të PlayStation do të fillojnë të adaptohen në filma
Seritë e Uncharted dhe The Last of Us HBO janë "vetëm fillimi" i planit të Sony për të sjellë lojërat e saj në formë media më të gjera, ka pohuar presidenti i Sony Interactive, Jim Ryan. Duke dalë në CES…
“Çdo gjë është shitur,” thotë CEO i PS5
Lançimi i PS5 është hasur me një sukses financiar të paparë. Me konsolën që është shpërndarë shpejt në pika të ndryshme shitjeje, është bërë shumë më e vështirë për konsumatorët, që të arrijnë ta gjejnë atë. Së fundmi është bërë…
PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS3, PS2 ose PS1
Sony më në fund ka përshkruar qëndrimin e saj për lojërat e vjetra që ekzekutohen në PlayStation 5 dhe nuk janë saktësisht lajmet që shpresonim të dëgjonim. Pavarësisht nga disa thashetheme që sugjerojnë të kundërtën, tani është konfirmuar zyrtarisht se…
Zhvillimi i lojërave në PS5 do të rrisë koston e prodhimit të tyre
Presidenti i Sony beson se lojërat do të kërkojnë me shumë kapital dhe forcë punëtore tani që grafikat janë më të detajuara. PlayStation 5 dhe Xbox Series X të dyja do të lançohen këtë vit, duke filluar kështu gjeneratën e…
Sony do të jetë e përkushtuar vetëm në ekskluzivitetet e PS5
Presidenti i Sony, Jim Ryan lëshoi ​​një deklaratë duke folur rreth asaj që ishte koha që Sony t'i jepte lojtarëve diçka që mund të shijohej vetëm në Playstation 5, e cila ka të ngjarë të vendosë ritmin për strategjinë e…
Lançimi i PS5 synon të jetë i njëkohsishëm në të gjithë botën
Jim Ryan me sa duket e ka kërkuar të ndodhë kështu Ndërsa nuk duket sikur do të ketë shumë konsola të PlayStation 5 kur të lançohet këtë Holiday 2020, ka shpresë se ndoshta nuk do të duhet të prisni që…
Sony zbulon controller-in e PlayStation 5, DualSense
PlayStation 5 do të ketë një controller të ridizajnuar të quajtur DualSense (jo DualShock 5), njoftoi sot Sony Interactive Entertainment. Controller i ri wireless do të ketë një dizajn të ri, si dhe veçori të reja si reagime haptike, butona…
Sony hedh shenja për PS5 pasi aplikon për trademark në Europë
Sony zyrtarisht ka paraqitur një kërkesë për trademark PS5 në Europë, duke sugjeruar që kompania së shpejti do të zbulojë konsolën e saj të gjeneratës së ardhshme. Drejtori i Përgjithshëm i PlayStation, Jim Ryan zbuloi zyrtarisht logon PS5 gjatë CES…