Tag: iPhone 13

Zbulohet iPhone 13 në eventin e Apple
Pas shumë lajmesh dhe thashethemesh, iPhone 13 është zyrtarisht këtu. Gjatë një ngjarjeje virtuale të martën, Apple njoftoi vazhdimin e iPhone 12 të vitit të kaluar me katër modele të reja: iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro dhe 13 Pro…
Një iPhone 13 pa notch shfaqet në një serial të Apple TV+
Apple mund të ketë hedhur një zbulim të madh për iPhone-in e ardhshëm 13. Një iPhone pa notch është parë në komedinë Apple TV+ "Ted Lasso". Apple aktualisht nuk ka asnjë iPhone pa një notch të ekranit. Por a mund…
Apple iPhone 13 mund të sjellë lidhje satelitore
Apple iPhone 13 do të ketë lidhje komunikimi satelitor që do të lejojë përdoruesit të bëjnë thirrje dhe të dërgojnë mesazhe në zona pa mbulim celular, sipas një shënimi nga analisti i Apple Ming-Chi Kuo. Celulari i ardhshëm do të…
iPhone 13, iPad Mini 6 dhe më shumë do të vijnë këtë vjeshtë
Jemi në mes të gushtit që do të thotë se lançimi i iPhone 13 pritet të ndodhë së shpejti. Ngjarja e ardhshme e Apple në shtator mund të jetë më e madhja për sa i përket përmirësimeve të produktit për…
iPhone 13 do të dalë në Shtator
Apple pritet të lançojë iPhone 13 muajin e ardhshëm me një numër të madh të shtesave të reja brenda dhe jashtë. Ekzistojnë një mori ndryshimesh që vijnë në iPhone 13 që nuk arritën vitin e kaluar me iPhone 12. Për…
Zbulohet një veçori e re e iPhone 13
IPhone 2021 i Apple mund të zhvillojë një version video të Portrait Mode së bashku me disa update të tjera të kamerës. Ja çfarë kemi dëgjuar deri më tani në lidhje me specifikimet e mundshme të kamerës së iPhone 13.…
iPhone 13 do të jetë pak më i trashë në dizajn
Seritë e iPhone 12 të Apple janë pritur mjaft mirë në tregun e smartphones. Dizajni i ri me përmirësime në material ofron qëndrueshmëri dhe përdorim më të mirë. Gjithsesi, nuk është asnjëherë mjaftueshëm herët për të paraprirë se çfarë do…