Tag: iphone 12

Brazili gjobit Apple për mungesën e karikuesit në iPhone 12
Shërbimi i mbrojtjes së konsumatorit në Brazil, Procon-SP, ka vendosur të gjobisë Apple për mungesën e karikuesit në iPhone 12. Procon i dha Apple kohë për të demonstruar "përfitimet mjedisore" që pretendoi gjatë lançimit të iPhone 12 për të justifikuar…
Lee Sin po vjen në League of Legends: Wild Rift
Lee Sin është kampioni tjetër që i shtohet League of Legends: Wild Rift Ai bëri një paraqitje të shkurtër gjatë prezantimit të iPhone 12 të fundit, ku fansat morën një paraqitje të shkurtër të kit-it të tij. Ashtu si me…
iPhone 12 Pro dhe Pro Max rrisin kualitetin në fotografi dhe video
Seritë në prezantimin e Apple ishin seritë Pro të iPhone 12 të ri në 4 ngjyra të reja, 'gold', 'gray', 'stainless steel' dhe 'new blue'. Ata përdorin të njëjtën mburojë të ekranit qeramik si iPhone 12 dhe janë të certifikuar…
Prezantohet zyrtarisht linja e re e iPhone 12
iPhone 12 Mini mori vëmendjen Duke ndjekur gjurmët e eventit të mëparshëm të Apple me prezantimin e regjistruar në video, Tim Cook zbuloi Apple iPhone 12 të ri nga Apple Park. Ai filloi duke iu referuar numrave, duke theksuar se…
iPhone 12 vjedh një lëvizje nga telefonat Google Pixel
Lançimi i iPhone 12 po afron, po duke marrë parasysh rrethanat e tanishme, edhe eventi i zbulimit të tij edhe lançimi do të vonohen. Ndërkohë lançimi i katër modeleve do të sajohet që të lejojë kohë edhe për problemet që…
iPhone 12 do të ketë 128 GB storage dhe modelet Pro do të kenë 6 GB RAM
Jon Prosser pretendon në videon e tij të fundit se modelet 5.4 dhe 6.1 inç të iPhone 12 do të paraqesin storage fillestar prej 128 GB së bashku me një variant më të lartë 256 GB. Në iPhone 12 Pro…
Janë zbuluar katër modelet e reja të iPhone 12
Tre kamera dhe një skaner LiDAR Thashethemet se Apple do të prezantojë katër iPhone të ri në vitin 2020 duket se janë konfirmuar. Një leaker i besueshëm, Jon Prosser zbuloi në Twitter se iPhone-at e rinj do të vijnë në…
iPhone 12 do të ketë sensor 64MP, me një fokus drejt stabilitetit
Sipas leaks-ave të rinj, Apple po planifikon të përfshijë një sensor kamerash 64MP në iPhone 12 për të përmirësuar cilësinë e fotos dhe night mode. Kompania po punon gjithashtu për sjelljen e night mode në të gjithë lentet e kamerës,…
Sipas një leak-u të ri, iPhone 12 nuk do të ketë një notch
Ky është leak-u më i fundit rreth dizajnit të iPhone 12 Është fillimi i një viti të ri dhe, për ju që nuk e dini, Apple pritet të lançojë iPhone 12 me një dizajn tërësisht të ri, edhe pse fillimisht…