Tag: ipad

Apple mund të lançojë një tjetër iPad Pro në vjeshtë
Gazetari Mark Gurman pret që Apple të lançojë gjeneratën e tij të ardhshme iPad Pro diku këtë vjeshtë. Në artikullin e tij të fundit Power On, Gurman thotë se ai parashikon që tableti i ri do të ketë karikimin induktiv…
Do të keni mundësinë të luani Assetto Corsa në telefonat tuaj
Kohët e fundit kemi qenë në gjendje të marrim disa informacione në lidhje me të ardhmen e Assetto Corsa. Duket se janë dy mundësi për të ardhmen e lojës. Së pari, ka një lojë mobile që vjen në më pak…
Whatsapp Beta sjell një update të rëndësishëm
WhatsApp i ka bërë të qartë planet e tij në lidhje me mbështetjen e shumë pajisjeve dhe informacionet e fundit sugjerojnë se aplikacioni iPad është njëri prej tyre. Sipas burimit të besueshëm WABetaInfo, WhatsApp me të vërtetë po punon në…
xCloud beta i Microsoft është lançuar në iOS dhe PC këtë javë
Lojërat e Xbox Cloud (xCloud) të Microsoft u lançua zyrtarisht në iOS dhe PC SOT. Shërbimi i xCloud është lançuar në pajisje përmes web browser-ve, duke lejuar abonentët e Xbox Game Pass Ultimate të luajnë lojëra Xbox në iPhone, iPad…
Legends of Runeterra shpallet ‘iPad Game of the Year’ nga Apple
Legends of Runeterra dominon në iPad Games Apple ka nderuar Legends of Runeterra me çmimin iPad Game of the Year. Fituesit e App Store më të mirë të vitit 2020 u shpallën sot, duke njohur 15 aplikacione dhe lojëra për…
Saga e XCOM 2 tani është në dispozicion në iPhone ose iPad
Ju nuk keni pse të ndizni një konsol ose PC nëse dëshironi të ri-përjetoni luftën e XCOM 2 kundër pushtimit të jashtëtokësorëve. Feral Interactive ka lëshuar XCOM 2 Collection për $25 në iOS që përfshin të gjithë XCOM 2: War…
Apple nxjerr sot iOs 14 dhe iPadOS 14
iOS 14 dhe iPadOS 14 sjell veçori të reja dhe shumë ndryshime Përditësimi i madh i radhës i software për të gjitha pajisjet e Apple si iPhone, iPad, Apple TV dhe Apple Watch është pothuajse gati. Gjatë eventi “Times Flies”…
iPad-e me Fortnite të instaluar po shiten në çmime qesharake
Pak pasi Apple hoqi Fortnite nga App Store, nuk u desh shumë për pronarët e iPad-ëve që të shisnin paisjet e tyre në eBay. Këto iPads kanë Fortnite të instaluar në to dhe për këtë arsye po shiten në çmime…
WhatsApp po punon për të suportuar disa pajisje njëherësh
Gjithashtu po zhvillohet edhe WhatsApp për iPad Sipas raportimeve të fundit, WhatsApp po punon për të suportuar disa pajisje njëherësh, ndërkohë që historia e chat-eve do të sinkronizohet ndërmjet tyre. Thuhet se WhatsApp po teston mundësinë e përdorimit të një…
iOS dhe iPadOS 14 do lejojnë zhvilluesit të përdorin XCode
Si do ta ndryshojë kjo ekosistemin e Apple? iPad-i është një pajisje perfekte për disa detyra specifike si dizajni, editimi, muzika dhe shumë të tjera. Megjithatë, duket se tani afër edhe zhvilluesit do të kenë një arsye për të blerë…