fbpx

Tag: iOS 14

Ja se si të mos merrni njoftime mesazhesh në iOS 14
Ju mund të bëni 'mute' mesazhet e iMessage ose SMS në iPhone dhe iPad me disa klikime në iOS 14 ose iPadOS. Ja se si mund ta bëni Është një situatë në të cilën kemi qenë disa herë. Ekziston një…
Facebook do që Apple të lejojë përdoruesit të zgjedhin aplikacionin e tyre të mesazheve
Facebook po bën një shtytje shtesë për të bindur Apple që të lejojë përdoruesit e iPhone të zgjedhin vetë aplikacionin e tyre të preferuar të mesazheve, një përpjekje që mund të hapë një mundësi për ta bërë aplikacionin e vet…
Apple nxjerr sot iOs 14 dhe iPadOS 14
iOS 14 dhe iPadOS 14 sjell veçori të reja dhe shumë ndryshime Përditësimi i madh i radhës i software për të gjitha pajisjet e Apple si iPhone, iPad, Apple TV dhe Apple Watch është pothuajse gati. Gjatë eventi “Times Flies”…
Ja se çfarë sjell iOS 14 në iPhone
Mbajtja Online e WWDC solli prezantimin e iOS 14. Këto ndryshime të sjella nga versioni i ri i software-it të iPhone janë edhe estetike edhe funksionale. Duke filluar me Home Screen, do të kemi një grupim të ri të App…
A mund të luani Fortnite në iOS 14 beta?
Apple kanë filluar zyrtarisht beta për sistemin e tyre të fundit operativ, iOS 14, por lojtarët e Fortnite kanë një pyetje në mendje: A do të jenë në gjendje të luajnë lojën në të? Ndërsa beta iOS 14 doli bashkë…
iOS 14 ka prova se iPhone 12 Pro do të ketë ekran 120Hz
Edhe Apple po futet në botën e ekraneve me refresh rate të lartë Apple zbuloi këto ditë update-in iOS 14, i cili sjell widgets në home screen të smartphone-it tuaj. Ky është një prej ndryshimeve më të mëdha që home…
iOS dhe iPadOS 14 do lejojnë zhvilluesit të përdorin XCode
Si do ta ndryshojë kjo ekosistemin e Apple? iPad-i është një pajisje perfekte për disa detyra specifike si dizajni, editimi, muzika dhe shumë të tjera. Megjithatë, duket se tani afër edhe zhvilluesit do të kenë një arsye për të blerë…
Veçoria e re e iOS 14 ‘Clips’, lejon përdoruesit të provojnë aplikacionet pa i shkarkuar ato
Sipas 9to5Mac, Apple është duke punuar në një API të re të quajtur Clips, dhe funksionon në një mënyrë të ngjashme me Slices të Android. Thjesht klikoni lehtë mbi një link ose skanoni një kod QR dhe iOS 14 do…